Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
cerkiew w Kunczycach, Gabriela Jaworowska

WIERZOWICKIE WIERCHY - CZECHY

2013-01-28 - 2013-02-04
2013-01-28 00:26:22
Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów

Fernstat - Wielki Jawornik  

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Fenstat

 WIERZOWICKIE WIERCHY W CZECHACH

FRENSTAT - WIELKI JAWORNIK – KUNCZYCE CERKIEW ŚW. PROKOPA

26-01-2013

na rynku podcienie
Frensztat - rynek
leśna kapliczka


 

Wreszcie znów na szlak…busikiem do Frenstatu w Czechach skąd zielonym szlakiem na Wielki Jawornik, ach dlaczego nie świeci słońce. Z daleka widać, że drzewa pięknie ośnieżone, a takie widoki najlepiej  prezentują się w słoneczku.

schronisko
schronisko


Trasa nie męcząca, spacerowa, ale z każdym krokiem coraz piękniej wręcz bajkowo, drzewa ośnieżone… wielkie wiszące czapy. Konary drzew białe od śniegu…pięknie …brak tylko w tym białym świecie drzew, królowej śniegu, w  saniach  ciągnione  przez renifery.  

Wiszące gałązki drzew ubrane zamrożony śnieg wyglądają jak piękna misterna koronka…oj gdyby to było możliwe to zabrać takie cudo do domu i patrzeć, patrzeć…

Tak maszerując w tym białym królestwie, podziwiając te śliczności dochodzę do szczytu…turystów sporo, bacówka niewielka, więc herbatka, kanapka na dworze, później jeszcze z termosu kawa, ale dlaczego nie ma widoczności a i widoki by były olśniewające.

Droga powrotna, wiedzie stromo w dół, ale cóż mam reklamówkę, więc jazda była…oj była jak za dawnych młodych lat…ani się człowiek na zdał jak doszedł do miasteczka…jeszcze zwiedzenie małego ryneczku, gdzie pomnik Jonasza, trzy pomniki świętych, a wokół ryneczku podcienie, które dodają zabudowie uroku.

a to już na szczycie

Tak około 15 w powrotną drogę do domu…a jeszcze po drodze w miejscowości Kunczyce odwiedzamy starą cerkiew św. Prokopa,…aj jaka szkoda, że pozamykana, a ołtarz można podziwiać tylko przez dziurkę w drzwiach…a byłoby, co podziwiać… 

i znów bez słoneczka misterne śniegowe koronki troszeczkę słońce zaświeciło...była nadzieja na szlaku skocznia Frenstat
Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
JÓZEF Krajtroter 2080 kilometrów
2013-03-19 22:24:02

Tylko pozazdrościć pięknej wycieczki! Fotki cudowne! Propozycję zamierzam wykorzystać latem ... :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020