Wells

2013-06-18
2013-06-27 08:01:33

Przepiękne miasteczko, które jako najmniejsze w Anglii ma tytuł City

Wells
Wells
Katedra w Wells
Katedra w Wells
Wells
Wells
Wells - najstarsza zamieszkana uliczka w Anglii
Wells
Zegar w Wells
Katedra w Wells

Podczas naszych wakacji w Anglii jedno popołudnie spędziliśmy w Wells - cudnym miasteczku z oszałamiającą katedrą! Miasteczko jest bardzo stare i niezwykle urokliwe, kamienne, jak wiele miejsc w tej części Anglii.Katedra robi naprawdę piorunujące wrażenie, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Zauważyliśmy, że kościoły w Anglii znacznie różnią się od naszych polskich. Ich wystrój to głównie architektura, kamienne zdobienia i ornamenty, bez obrazów i typowego dla Polski wyposażenia. Bardzo mi się to podoba. Katedra jest olbrzymia i składa się jakby z dwóch osobnych kościołów, to też spotkaliśmy również w innych tutejszych świątyniach. Fajne jest to, że mogiśmy wchodzić do każdego zakamarka, a turystów jak na lekarstwo, więc spokój, cisza i przestrzeń.

Zaraz obok świątyni znajduje się klimatyczna uliczka, odcięta jakby od świata, zatrzymana w czasie. Ludzie tu normalnie mieszkają, choć może nie należałoby napisać normalnie, bo jakby trochę w innej rzeczywistości, domki sięgają nawet czasów średniowiecza i tak też wyglądają. Pięknie i czarownie. To najstarsza stale zamieszkana uliczka w Anglii, ponoć :)

Później jeszcze spacer po całym miasteczku, naprawdę wartym odwiedzenia!Komentarze

2013-08-30 09:31:02

No nie widziałam zbyt wielu kościołów na świecie, ale w Polsce owszem i podobnego mu nigdy nie widziałam, nawet w niewielkiej namiastce. Oszałamijące wrażenie, nie tylko piękny, ale i ogromny

2013-08-30 09:28:27

Katedra, robi wielkie w...nie. 

2013-06-27 12:58:40

Piękna ta katedra.

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: