Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

szlakiem otwartych okiennic i po dolinie Narwi

2011-07-08 - 2011-07-10
2011-05-15 09:16:27
Avatar użytkownika
Aneta i Olga Wędrowiec 110 kilometrów
Szlak wiedzie przez wsie Soce, Puchły, Trześcianka. Niedaleko rozpoczyna się dolina Narwi z Narwiańskim Parkiem Narodowym o powierzchni samego Parku 7350,00
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Soce > Puchły > Trześcianka > Narew > Narew > Narwiański Park narodowy
Pierwszym punktem naszej wycieczki 3 dniowej była wieś Soce, która rozpoczynała Szlak Otwartych Okiennic. Malownicze krajobrazy, cisza, spokój to tylko jedne z licznych raczy które podziwalismy. Piekna historia wsi, Domy, które swym wyglądem dodaja uroku i są jednoczesnie atrakcją.

Kolejną wsią sa Puchły, które leżą na granicy dwóch szlaków: Krainy Otwartych Okiennic oraz Szlaku Bocianiego. Najbardziej podobała nam się Cerkiew w niebieskim kolorze i mały skancen znajdujący sie niedaleko. To niewielka wieś, ale ma coś w sobie co przyciaga.

Nastepnie na trasie gościliśmy w Trześciance. To wieś przejezdna, ruchliwa. Spotkalismy sie z bardzo dużą gościnnościa tutejszej ludności, która opowiedziała nam również historie wsi, legendy i przesądy, które tutaj panują. Byliśmy nasyceni wiedzą przekazaną dla nas i wspaniałym wiejskim  jedzeniem.


Będąc w Narwi miałyśmy okazję uczestniczyć w liturgii, gdyż była to niedziela, ktoś kto nigdy nie był w cerkwi napewno urzekł by go ten klimat. Udało nam sie również porozmawiać z proboszczem, który opowiedział nam historię i okoliczności powstawania cerkwii.

Avatar użytkownika
Aneta i Olga Wędrowiec 110 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020