Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Mariazell, Marek Weber

Mariazell

2011-03-16 - 2011-03-17
2011-03-16 18:16:11
Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów
Miasteczko w Austrii, Sanktuarium Maryjne.
Mariazell - miasteczko położone w środkowej Austrii, które odwiedziliśmy dwa razy - w drodze na Chorwację i w drodze powrotnej. Mielismy okazje widzieć miasteczko w dwóch odsłonach -  w nocnych barwach gdzie uliczki są opustoszałe i ciche oraz w dzień, gdzie jest duży gwar na ulicach pełno turystów oaz przybywających pielgrzymów w grupach pielgrzymkowych. Centrum miasteczka to Sanktuarium Maryjne - Bazylika z XVII wieku oraz okoliczne domy w jego sąsiedztwie. Historia i dzieje tego miejsca są umieszczone na stronie http://republika.pl/voyager64/mariazell.html .
Przy wieździe do miasteczka znajduje sie wiele parkingów gdzie mozna zostawić nasze pojazdy i ruszyć na zwiedzanie tego urokliwego górskiego miejsca.
w czasie zwiedzania Bazyliki jest zakaz robienia zdjęć i nagrywania kamerą ... nie dotyczy to pielgrzymek które mają specjalne pozwolenie.
Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020