Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Katarzyna Jamrozik

Myślenice - góra Chełm

2009-02-01
2009-02-06 20:50:43
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Myślenice > Myślenice
Zapowiadał się wspaniały dzień - jeszcze był śnieg i słońce w końcu wyszło zza chmur. Zamierzaliśmy pochodzić po lesie i pozjeżdżać na sa kach. Pojechaliśmy do Myślenic, gdzie najpierw wjechaliśmy na górę Chełm, gdzie skończyły się zabudowania a zaczął się las pięknie ośnieżony z wielkimi czopami śniegu na gałęziach drzew. Stamtąd chcieliśmy dojść do schroniska na Kudłaczach i zobaczyć jak nasze drzewko wygląda w zimie. W porównaniu z miejscem gdzie mieszkamy tam było dużo więcej śniegu, zaśnieżony krajobraz pobliskich wzniesień był przepiękny, a las wyglądał jak ten z Opowieści z Narnii. Dzieciaki miały frajdę, gdy tata robił lawiny z drzew lub gdy znienacka śnieg spadywał na głowę.


Przeszliśmy może pół godziny i doszliśmy do miejsca skąd było widać polanę przy schronisku. Widok był odległy więc stwierdziliśmy że jednak zawrócimy. Jagoda była trochę zła bo bardzo chciała tam dojść i podobało jej się w lesie, szczególnie zrzucanie śniegu z małych drzewek. Jednak gdy poszliśmy na obiad okazało się że Kuba źle się czuje. Już jak chodziliśmy to był markotny, a w restauracji zaczął już się trząść. Tak więc musieliśmy wrócić do domu, ale myślę że jeszcze kiedyś dokończymy tą wycieczkę, że dojdziemy od strony Myślenic na Kudłacze i wyjedziemy już tym razem kolejką na górę Chełm.Góra Chełm Myślenice - góra Chełm
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2009-02-07 18:50:13
Piękne zdjęcia Kasiu!Dziś jadąc na zakupy zauważyłam,że w górach śnieg leży tylko w paru miejscach,ale może jeszcze nasypie,żeby móc podziwiać piękno zasypanych Beskidów,jeszcze w ubiegłą niedzielę miałam okazję chodzić po lesie pełnym śniegu,a dziś dosłownie wiosna ;-)
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów
2009-02-07 14:07:48
Ta niestety nie dokończona, ale synek już czuje się dobrze więc mogę znowu myśleć gdzie tu jechać. No i w końcu zaniedługo wiosna.
Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów
2009-02-07 13:04:38
Fajnie znowu widzieć Twoje wycieczki!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020