Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dawny wóz strażacki w Wejherowie to ciekawa historyczna atrakcja, wyeksponowana na stałe w ogromnym przeszklonym prostopadłościanie. Wóz strażacki znajduje się obok siedziby Państwowej Straży Pożarnej, przy ul. 3 Maja w Wejherowie.Wóz strażacki w Wejherowie to unikatowy, niezwykle rzadki eksponat techniki pożarniczej - konna, trzyprzęsłowa, wysuwana, zabytkowa drabina pożarnicza umieszczona na wozie strażackim, wyprodukowana na przełomie XIX i XX wieku przez firmę "Magirus".Wóz strażacki w Wejherowie można obchodzić dookoła, a ściany z grubego, zbrojonego szkła pozwalają na dokładne przyjrzenię się wszystkim jego detalom. Bardzo ciekawy obiekt i doskonały pomysł na ekspozycję.

Wóz strażacki
ul. 3 Maja, Wejherowo

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020