51°20'7" N, 16°38'58" E
Dolnośląskie
2016-07-15
2020-02-03 02:00

Opis Wołowa

Wołów to historyczne miasto położone na Dolnym Śląsku, na północny wschód od Wrocławia, w malowniczej dolinie Odry.Historia Wołowa

Miejscowość rozwijała się od XII wieku wokół zamku Piastów, którzy właśnie tutaj ulokowali jedną ze swoich siedzib. Wołów uzyskał prawa miejskie w 1285 roku. W rękach Piastów pozostawał aż do XVII stulecia. Wołów, podobnie jak Śląsk, przez stulecia był częścią Królestwa Czech, państwa Habsburgów, a od połowy XVIII wieku Prus. Do Polski miasto powróciło dopiero w 1945 roku.

Atrakcje w Wołowie

- Stare Miasto - średniowieczny układ urbanistyczny z Rynkiem, Ratuszem oraz murami miejskimi

- Klasztor karmelitów, ul. Koszarowa - barokowa budowla z XVIII wieku z kościołem Św. Karola Boromeusza- Kościół Św. Wawrzyńca, pl. Szkolny - świątynia zbudowana w stylu późnogotyckim

- Zamek Piastowski, pl. Piastowski - dawny zamek, a obecnie siedziba Starostwa PowiatowegoWołów noclegi

Wołów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Wołowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021