Wołów

(4.6 głosów: 7)

Wołów to historyczne miasto położone na Dolnym Śląsku, na północny wschód od Wrocławia, w malowniczej dolinie Odry.Historia Wołowa

Miejscowość rozwijała się od XII wieku wokół zamku Piastów, którzy właśnie tutaj ulokowali jedną ze swoich siedzib. Wołów uzyskał prawa miejskie w 1285 roku. W rękach Piastów pozostawał aż do XVII stulecia. Wołów, podobnie jak Śląsk, przez stulecia był częścią Królestwa Czech, państwa Habsburgów, a od połowy XVIII wieku Prus. Do Polski miasto powróciło dopiero w 1945 roku.

Atrakcje w Wołowie

- Stare Miasto - średniowieczny układ urbanistyczny z Rynkiem, Ratuszem oraz murami miejskimi- Klasztor karmelitów, ul. Koszarowa - barokowa budowla z XVIII wieku z kościołem Św. Karola Boromeusza

- Kościół Św. Wawrzyńca, pl. Szkolny - świątynia zbudowana w stylu późnogotyckim- Zamek Piastowski, pl. Piastowski - dawny zamek, a obecnie siedziba Starostwa Powiatowego

Pierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Wołów noclegi

Wołów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Wołowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°20'7N, 16°38'58E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021