Wola Uhruska, Henryka Darnia

Wola Uhruska

(4.3 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wola Uhruska to miejscowość gminna położona w województwie lubelskim, na wschód od Lublina, w powiecie włodawskim, nad Bugiem, na Łuku Uhruskim Pagórów Chełmskich na Polesiu Wołyńskim, niemal na samej granicy Polski z Ukrainą.

Dużym atutem Woli Uhruskiej jest położenie nad jedną z najdzikszych rzek Europy, która płynie swym naturalnym korytem od tysięcy lat, a obecnie jest rzeką graniczną Unij Europejskiej.Atrakcje w Woli Uhruskiej

Na Starorzeczu Bugu powstała plaża strzeżona z placem zabaw dla dzieci i wypożyczalnią sprzętu wodnego, organizowane są tutaj również spływy kajakowe Bugiem.

W pobliżu znajduje się malowniczy Sobiborski Park Krajobrazowy, a 22 km dalej Poleski Park Narodowy. 30 km od Woli Uhruskiej leży Chełm - miasto pięknie położone na kredowych wzgórzach z Kredowymi Podziemiami. 30 km w drugą stronę leży natomiast Włodawa - miasto Trzech Kultur.Przez Wolę Uhruską przebiegają trzy szlaki rowerowe, dwa piesze i Poleski Szlak Konny. Jest również infrastruktura noclegowa.

Noclegi w Woli Uhruskiej

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Wola Uhruska - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022