Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°19'19" N, 23°37'33" E
Lubelskie
2016-05-19
2020-02-03 02:00

Opis Woli Uhruskiej

Wola Uhruska to miejscowość gminna położona w województwie lubelskim, na wschód od Lublina, w powiecie włodawskim, nad Bugiem, na Łuku Uhruskim Pagórów Chełmskich na Polesiu Wołyńskim, niemal na samej granicy Polski z Ukrainą.Dużym atutem Woli Uhruskiej jest położenie nad jedną z najdzikszych rzek Europy, która płynie swym naturalnym korytem od tysięcy lat, a obecnie jest rzeką graniczną Unij Europejskiej.

Atrakcje w Woli Uhruskiej

Na Starorzeczu Bugu powstała plaża strzeżona z placem zabaw dla dzieci i wypożyczalnią sprzętu wodnego, organizowane są tutaj również spływy kajakowe Bugiem.

W pobliżu znajduje się malowniczy Sobiborski Park Krajobrazowy, a 22 km dalej Poleski Park Narodowy. 30 km od Woli Uhruskiej leży Chełm - miasto pięknie położone na kredowych wzgórzach z Kredowymi Podziemiami. 30 km w drugą stronę leży natomiast Włodawa - miasto Trzech Kultur.Przez Wolę Uhruską przebiegają trzy szlaki rowerowe, dwa piesze i Poleski Szlak Konny. Jest również infrastruktura noclegowa.

Wola Uhruska noclegi

Wola Uhruska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Woli Uhruskiej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Henryka Darnia Uzależniony od podróży 1113 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020