, Roman Świątkowski

Wodospad Zaskalnik to bardzo malowniczy wodospad o wysokości 5 metrów, znajdujący się na potoku Sopotnickim w Popradzkim Parku Narodowym. Ten z kolei leży w Beskidzie Sądeckim, niecałe 3 km od uzdrowiskowego kurortu Szczawnica.Dojście nas Wodospad Zaskalnik

Malowniczy Wodospad Zaskalnik leży na wysokości 550 m n.p.m. Biegną tu trzy szlaki turystyczne: szlak konny, czarny szlak rowerowy i pieszy szlak turystyczny koloru niebieskiego, prowadzący ze Szczawnicy na Przehybę.

Wodospad Zaskalnik w Beskidzie Sądeckim

Bryczki i Ciuchcia w Szczawnicy

Ze Szczawnicy nad wodospad można dostać się również bryczką, które często jeżdżą lub stylizowaną Ciuchcią, która odjeżdża według rozkładu jazdy z placu Dietla. Oczywiście są to przejazdy płatne.

Latem Wodospad Zaskalnik często jest odwiedzany przez rzesze turystów, którzy upodobali sobie spacery nad wodospad, aby się delektować pięknem tutejszej przyrody. Obok wodospadu znajduje się Zajazd "Czarda", gdzie można się posilić i napić.

Wodospad Zaskalnik
ul. Partyzantów, Szczawnica

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°26'30" N, 20°30'12" E
Małopolskie
2015-02-16
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka
Zobacz inne osobliwości przyrodnicze
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-11 na

Bardzo piękny, osobiście polecam.