Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych, Magdalena

Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych

(4.6 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych w Bieszczadach znajduje się tuż obok "wielkiej obwodnicy" na rzece Olszance - jednym z dwóch prawobrzeżnych dopływów Sanu. Wodospad powstał w wyniku erozyjnej działalności wód płynących. Uchodzi on za najszerszy w regionie, ma 38 metrów szerokości, a jego wysokość to 2,5 do 3 metrów. U jego stóp znajduje się tzw. Kociołek erozyjny - głębia na około 2 metry. Wodospad tworzą piaskowce. Znajduje się tutaj skarpa,  obryw skalny, który odsłania flisz karpacki, a więc budowę Bieszczad. Po przeciwnej stronie uformowała się łacha w wyniku nanoszenia piachu przez strumień, wykorzystywana jako plaża. Wodospad uznany jest za pomnik przyrody nieożywionej. Dojazd od strony Uherców Mineralnych możliwy jest właściwie pod sam wodospad.

Wodospad na Olszance
Uherce Mineralne 122A, Uherce MineralneGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Knypek
Według mnie najlepszy wodospad w Bieszczadach
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022