Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych, Magdalena

Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych

(4.6 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych w Bieszczadach znajduje się tuż obok "wielkiej obwodnicy" na rzece Olszance - jednym z dwóch prawobrzeżnych dopływów Sanu. Wodospad powstał w wyniku erozyjnej działalności wód płynących. Uchodzi on za najszerszy w regionie, ma 38 metrów szerokości, a jego wysokość to 2,5 do 3 metrów. U jego stóp znajduje się tzw. Kociołek erozyjny - głębia na około 2 metry. Wodospad tworzą piaskowce. Znajduje się tutaj skarpa,  obryw skalny, który odsłania flisz karpacki, a więc budowę Bieszczad. Po przeciwnej stronie uformowała się łacha w wyniku nanoszenia piachu przez strumień, wykorzystywana jako plaża. Wodospad uznany jest za pomnik przyrody nieożywionej. Dojazd od strony Uherców Mineralnych możliwy jest właściwie pod sam wodospad.Wodospad na Olszance
Uherce Mineralne 122A, Uherce Mineralne

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bieszczady
Osobliwości przyrodnicze
Normalna
wodospady
49°28'9N, 22°24'44E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Knypek
Według mnie najlepszy wodospad w Bieszczadach
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021