Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych

Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych
49°28'9" N, 22°24'44" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych w Bieszczadach znajduje się tuż obok "wielkiej obwodnicy" na rzece Olszance - jednym z dwóch prawobrzeżnych dopływów Sanu. Wodospad powstał w wyniku erozyjnej działalności wód płynących. Uchodzi on za najszerszy w regionie, ma 38 metrów szerokości, a jego wysokość to 2,5 do 3 metrów. U jego stóp znajduje się tzw. Kociołek erozyjny - głębia na około 2 metry. Wodospad tworzą piaskowce. Znajduje się tutaj skarpa,  obryw skalny, który odsłania flisz karpacki, a więc budowę Bieszczad. Po przeciwnej stronie uformowała się łacha w wyniku nanoszenia piachu przez strumień, wykorzystywana jako plaża. Wodospad uznany jest za pomnik przyrody nieożywionej. Dojazd od strony Uherców Mineralnych możliwy jest właściwie pod sam wodospad.Wodospad na Olszance
Uherce Mineralne 122A, Uherce Mineralne

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71030 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021