Cieńków, Ola Dzitkowska

Wisła Cieńków

(4.3 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pasmo Cieńkowa oddziela Wisłę Czarne od Wisły Malinki. Warto się tu wybrać, aby podziwiać piękną panoramę samej Wisły, jak i górskiej malowniczej okolicy.Kolej Linowa Cieńków

Na Cieńków Niżni turystów i narciarzy wywozi kolej linowa Cieńków z 4-osobowymi krzesełkami, latem kolej czynna jest codziennie, poza sezonem w weekendy i w tygodniu dla grup po zgłoszeniu telefonicznym.

rozległe polany....., Ola Dzitkowska
rozległe polany....., Ola Dzitkowska

Pętla Cieńkowska

Na szczycie Ceńkowa Niżnego, na który wywozi kolej linowa, można odbyć krótki spacer lub wybrać się na tzw. Pętlę Cieńkowską ze wspaniałą panoramą na Beskid Śląski. Wówczas należy pozostawić samochód na bezpłatnym parkingu i po zakupieniu odpowiedniego biletu wjechać koleją Cieńków na szczyt. Po wyjściu z peronu należy skręcić w prawo w ścieżkę prowadzącą po grzbiecie Cieńkowa ku skoczni Adama Małysza w Wiśle Malince. Po drodze mijamy przygotowane punkty odpoczynku. Po około 1300 m po prawej stronie ukazuje się wieża startowa skoczni z kawiarenką i punktem widokowym.Koleją linową zjeżdżamy na dół i zwiedzamy skocznię. Następnie należy kierować się na prawo i za zabudowaniami wejść na ścieżkę dydaktyczną pieszo-rowerową. Po około 1000 m dochodzimy do parkingu przy dolnej stacji kolej linowej Cieńków, gdzie rozpoczęliśmy pętlę. Trasę można pokonać również w drugą stronę, rozpoczynając pod skocznią. Spacer grzbietem nie jest trudny i w ten sposób można łatwo przemierzyć górski odcinek nawet z dziećmi i zaznać cudnych widoków.

widok z wieży skoczni w Wiśle, Danusia
widok z wieży skoczni w Wiśle, Danusia

Stacja Narciarska Cieńków

Na Cieńkowie przy kolei linowej Cieńków zima działa też nowoczesna stacja narciarska ze strefą dla dzieci, wypożyczalnią sprzętu, szkółkami narciarskimi i gastronomią., Danusia
Skocznia
skocznia Wisła Malinka, Katarzyna Jamrozik
Ranczo Cieńków i punkt widokowy, emil

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–21:00
  • wtorek: 08:00–21:00
  • środa: 08:00–21:00
  • czwartek: 08:00–21:00
  • piątek: 08:00–21:00
  • sobota: 08:00–21:00
  • niedziela: 08:00–21:00

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°37'58N, 18°55'44E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

MalwinaM
Pętla Cieńkowska, przyjemny spacerek po trudnych trasach.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021