Wisła Cieńków

Zdjęcia (7)

Pasmo Cieńkowa oddziela Wisłę Czarne od Wisły Malinki. Warto się tu wybrać, aby podziwiać piękną panoramę samej Wisły, jak i górskiej malowniczej okolicy.Kolej Linowa Cieńków

Na Cieńków Niżni turystów i narciarzy wywozi kolej linowa Cieńków z 4-osobowymi krzesełkami, latem kolej czynna jest codziennie, poza sezonem w weekendy i w tygodniu dla grup po zgłoszeniu telefonicznym.

Pętla Cieńkowska

Na szczycie Ceńkowa Niżnego, na który wywozi kolej linowa, można odbyć krótki spacer lub wybrać się na tzw. Pętlę Cieńkowską ze wspaniałą panoramą na Beskid Śląski. Wówczas należy pozostawić samochód na bezpłatnym parkingu i po zakupieniu odpowiedniego biletu wjechać koleją Cieńków na szczyt. Po wyjściu z peronu należy skręcić w prawo w ścieżkę prowadzącą po grzbiecie Cieńkowa ku skoczni Adama Małysza w Wiśle Malince. Po drodze mijamy przygotowane punkty odpoczynku. Po około 1300 m po prawej stronie ukazuje się wieża startowa skoczni z kawiarenką i punktem widokowym.Koleją linową zjeżdżamy na dół i zwiedzamy skocznię. Następnie należy kierować się na prawo i za zabudowaniami wejść na ścieżkę dydaktyczną pieszo-rowerową. Po około 1000 m dochodzimy do parkingu przy dolnej stacji kolej linowej Cieńków, gdzie rozpoczęliśmy pętlę. Trasę można pokonać również w drugą stronę, rozpoczynając pod skocznią. Spacer grzbietem nie jest trudny i w ten sposób można łatwo przemierzyć górski odcinek nawet z dziećmi i zaznać cudnych widoków.

Stacja Narciarska Cieńków

Na Cieńkowie przy kolei linowej Cieńków zima działa też nowoczesna stacja narciarska ze strefą dla dzieci, wypożyczalnią sprzętu, szkółkami narciarskimi i gastronomią.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: