Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°37'58" N, 18°55'44" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–21:00
  • wtorek: 08:00–21:00
  • środa: 08:00–21:00
  • czwartek: 08:00–21:00
  • piątek: 08:00–21:00
  • sobota: 08:00–21:00
  • niedziela: 08:00–21:00

Pasmo Cieńkowa oddziela Wisłę Czarne od Wisły Malinki. Warto się tu wybrać, aby podziwiać piękną panoramę samej Wisły, jak i górskiej malowniczej okolicy.Kolej Linowa Cieńków

Na Cieńków Niżni turystów i narciarzy wywozi kolej linowa Cieńków z 4-osobowymi krzesełkami, latem kolej czynna jest codziennie, poza sezonem w weekendy i w tygodniu dla grup po zgłoszeniu telefonicznym.

rozległe polany.....
rozległe polany.....


Pętla Cieńkowska

Na szczycie Ceńkowa Niżnego, na który wywozi kolej linowa, można odbyć krótki spacer lub wybrać się na tzw. Pętlę Cieńkowską ze wspaniałą panoramą na Beskid Śląski. Wówczas należy pozostawić samochód na bezpłatnym parkingu i po zakupieniu odpowiedniego biletu wjechać koleją Cieńków na szczyt. Po wyjściu z peronu należy skręcić w prawo w ścieżkę prowadzącą po grzbiecie Cieńkowa ku skoczni Adama Małysza w Wiśle Malince. Po drodze mijamy przygotowane punkty odpoczynku. Po około 1300 m po prawej stronie ukazuje się wieża startowa skoczni z kawiarenką i punktem widokowym.

Koleją linową zjeżdżamy na dół i zwiedzamy skocznię. Następnie należy kierować się na prawo i za zabudowaniami wejść na ścieżkę dydaktyczną pieszo-rowerową. Po około 1000 m dochodzimy do parkingu przy dolnej stacji kolej linowej Cieńków, gdzie rozpoczęliśmy pętlę. Trasę można pokonać również w drugą stronę, rozpoczynając pod skocznią. Spacer grzbietem nie jest trudny i w ten sposób można łatwo przemierzyć górski odcinek nawet z dziećmi i zaznać cudnych widoków.

widok z wieży skoczni w Wiśle
Skocznia

Stacja Narciarska Cieńków

Na Cieńkowie przy kolei linowej Cieńków zima działa też nowoczesna stacja narciarska ze strefą dla dzieci, wypożyczalnią sprzętu, szkółkami narciarskimi i gastronomią.skocznia Wisła Malinka Ranczo Cieńków i punkt widokowy

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

MalwinaM Weekendowy turysta 32 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-08 na
Pętla Cieńkowska, przyjemny spacerek po trudnych trasach.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020