52°19'17" N, 16°51'12" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-02 02:00

Wiry to niewielka wioska w województwie wielkopolskim, leżąca niedaleko Poznania. Jadąc drogą nr 5 z Wrocławia do Poznania, należy skręcić w prawo do Mosiny. Wiry graniczą z Wielkopolskim Parkiem Narodowym. Długie są dzieje tej miejscowości, sięgają XIII wieku, kiedy to powstała tutejsza parafia.Kościół w Wirach

We wsi znajduje się zabytkowy kościół Św. Floriana z XX wieku. Kryje on cenne wyposażenie sakralne, ale to, co najważniejsze, to wspaniała akustyka, dzięki której odbywają się tutaj co roku koncerty w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej - Komorniki.

Rzeka Wirenka
Rzeka Wirenka
Wiry Wiry Kosciół Wiry Kosciół Wiry Kosciół Wiry Kosciół Wiry Kosciół

Wiry noclegi

Wiry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Wirach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021