Wioska Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie

Wioska Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie

Wioska Zapomnianych Wojów to przystanek na Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny, położony w Bakałarzewie niedaleko Suwałk. Tematem przewodnim są tu Jaćwingowie oraz kolejne motywy z książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Wiosce patronują rycerze króla Błystka - Mikuła i Pakuła oraz krasnoludek Pietrzyk.Zwiedzanie Wioski Zapomnianych Wojów zaczyna się od gry planszowej na temat życia Jaćwingów z wielką kostką i uczestnikami osobiście przeskakującymi na kolejne pola. Następnie są trzy trasy do pokonania oznaczone odpowiednio: włócznią jaćwieską, liściem dębu oraz ziarnami i perłami. Na każdej z nich są zadania do wykonania np. trzeba wytropić złodzieja ziarna albo odnaleźć jaćwieskie ozdoby.

Wioska Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie
Wioska Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie

Na koniec można otrzymać pieczątki do Karty Wędrowca i nagrody. Wioska znajduje się przy Gminnej Bibliotece Publicznej.Wioska Zapomnianych Wojów
ul. Młyńska 11, Bakałarzewo
tel. 87/ 569-40-65, 733-939-006
http://basniowyszlak.pl/index.php?id=106
Zwiedzanie indywidualne: pn-sb 10.00-17.00
Animacja dla grupy powyżej 20 osób po wcześniejszej rezerwacji

Suwałki noclegi

Suwałki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację