Wioska Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie, Joanna

Wioska Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie

(4.7 głosów: 3)

Wioska Zapomnianych Wojów to przystanek na Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny, położony w Bakałarzewie niedaleko Suwałk. Tematem przewodnim są tu Jaćwingowie oraz kolejne motywy z książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Wiosce patronują rycerze króla Błystka - Mikuła i Pakuła oraz krasnoludek Pietrzyk.Zwiedzanie Wioski Zapomnianych Wojów zaczyna się od gry planszowej na temat życia Jaćwingów z wielką kostką i uczestnikami osobiście przeskakującymi na kolejne pola. Następnie są trzy trasy do pokonania oznaczone odpowiednio: włócznią jaćwieską, liściem dębu oraz ziarnami i perłami. Na każdej z nich są zadania do wykonania np. trzeba wytropić złodzieja ziarna albo odnaleźć jaćwieskie ozdoby.

magiczne drzewo, Joanna
magiczne drzewo, Joanna

Na koniec można otrzymać pieczątki do Karty Wędrowca i nagrody. Wioska znajduje się przy Gminnej Bibliotece Publicznej.Wioska Zapomnianych Wojów
ul. Młyńska 11, Bakałarzewo
tel. 87/ 569-40-65, 733-939-006
http://basniowyszlak.pl/index.php?id=106
Zwiedzanie indywidualne: pn-sb 10.00-17.00
Animacja dla grupy powyżej 20 osób po wcześniejszej rezerwacji

Wioska Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie, Joanna
Wioska Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie, Joanna
gra planszowa, Joanna

Suwałki noclegi

Suwałki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Suwałki
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki dla dzieci
54°5'40N, 22°38'54E
20 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację