Wioska Wesołych Wędrowców w Nowej Wsi, Joanna

Wioska Wesołych Wędrowców w Nowej Wsi

(5 głosów: 3)

Wioska Wesołych Wędrowców to przystanek na Baśniowym Szlaku na Suwalszczyźnie. Znajduje się w Nowej Wsi przy ośrodku „Maniówka”, około 9 km od Suwałk. Patronami tej Wioski Krasnoludków są Janek Wędrowniczek i Krasnoludek Podziomek.Czekają tu na Samotnych Wędrowców zadania do wykonania w Kasinej zagrodzie, w „lesie”, którym szedł Janek Wędrowniczek, w wiosce rybaka i na bocianiej łące. Poznamy też legendę opowiadającą o tym, skąd się wzięła sieja w Wigrach. Szczególną atrakcją jest największy na świecie tradycyjny termometr kapilarny, a także górujący nad całością wiatrak.

przy Kasinym płocie, Joanna
przy Kasinym płocie, Joanna

Podobnie jak w pozostałych wioskach krasnoludków otrzymujemy pamiątkowe pieczątki na Dużą Kartę Wędrowca.Wioska Wesołych Wędrowców
Ośrodek "Maniówka", Nowa Wieś
tel. 87/ 565-63-55
http://basniowyszlak.pl/index.php?id=101
Zwiedzanie indywidualne: codziennie 9.00-19.00
Animacja dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji

Kasina zagroda, Joanna
Wioska Wesołych Wędrowców w Nowej Wsi, Joanna
Wioska Wesołych Wędrowców w Nowej Wsi, Joanna
szałas rybaka, Joanna
wiatrak, Joanna
największy termometr, Joanna
Janek Wędrowniczek, Joanna

Suwałki noclegi

Suwałki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Suwałki
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki dla dzieci
54°7'22N, 23°2'46E
20 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację