plac zabaw

Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf

Wioska Dwóch Mistrzów to kolejny przystanek na Baśniowym Szlaku na Suwalszczyźnie. Wioska położona jest w Puńsku, przy skansenie za karczmą. Dwaj mistrzowie - patroni tej wioski krasnoludków to Koszałek-Opałek i świerszcz Sarabanda.Na początek na Samotnych Wędrowców czeka labirynt języków mający trzy wejścia, którym trzeba trafić na polanę rozmów odnajdując po drodze zagubione przez mistrzów przedmioty. Na polanie rozmów jest do przeczytania „Legenda o pięknej Jegli i Żaltisie” po polsku, litewsku i białorusku. Następne zadanie związane jest z odszyfrowaniem hasła również w trzech językach. Jest też drzewo języków, które obrazuje pochodzenie różnych języków i ich przynależność do grup językowych.

Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna
Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna

Niewątpliwą atrakcję stanowi plac zabaw, gdzie sprzęty mają kształt liter z wiersza „Abecadło” Juliana Tuwima np. zjeżdżalnia to A, które „zwichnęło nóżki”, a drabinka to W, co „stanęło do góry dnem i udaje, że jest M”. Każda litera podpisana jest z jednej strony po polsku, a z drugiej po litewsku.Dla zwiedzających z Dużą Kartą Wędrowca przewidziane są pieczątki i zestaw innych pamiątek.

legenda po litewsku, Joanna
Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna
fragment labiryntu, Joanna

Wioska Dwóch Mistrzów
ul. Szkolna 67, Puńsk
tel. 603-834-677, 87/ 739-68-07
http://basniowyszlak.pl
Zwiedzanie: sezon letni wt-pt 11.00-17.00, sb-nd 12.00-16.00, po sezonie po telefonicznym uzgodnieniualeja słów, Joanna
Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna
Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna
O jak balon pękło, Joanna

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–17:00
  • wtorek: 11:00–17:00
  • środa: 11:00–17:00
  • czwartek: 11:00–17:00
  • piątek: 11:00–17:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00
Booking.com
Szlaki turystyczne
Normalna
parki rozrywki dla dzieci
54°14'41N, 23°11'41E
03 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację