Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna

Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Wioska Dwóch Mistrzów to kolejny przystanek na Baśniowym Szlaku na Suwalszczyźnie. Wioska położona jest w Puńsku, przy skansenie za karczmą. Dwaj mistrzowie - patroni tej wioski krasnoludków to Koszałek-Opałek i świerszcz Sarabanda.Na początek na Samotnych Wędrowców czeka labirynt języków mający trzy wejścia, którym trzeba trafić na polanę rozmów odnajdując po drodze zagubione przez mistrzów przedmioty. Na polanie rozmów jest do przeczytania „Legenda o pięknej Jegli i Żaltisie” po polsku, litewsku i białorusku. Następne zadanie związane jest z odszyfrowaniem hasła również w trzech językach. Jest też drzewo języków, które obrazuje pochodzenie różnych języków i ich przynależność do grup językowych.

legenda po litewsku, Joanna
legenda po litewsku, Joanna

Niewątpliwą atrakcję stanowi plac zabaw, gdzie sprzęty mają kształt liter z wiersza „Abecadło” Juliana Tuwima np. zjeżdżalnia to A, które „zwichnęło nóżki”, a drabinka to W, co „stanęło do góry dnem i udaje, że jest M”. Każda litera podpisana jest z jednej strony po polsku, a z drugiej po litewsku.Dla zwiedzających z Dużą Kartą Wędrowca przewidziane są pieczątki i zestaw innych pamiątek.

Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna
Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna

Wioska Dwóch Mistrzów
ul. Szkolna 67, Puńsk
tel. 603-834-677, 87/ 739-68-07
http://basniowyszlak.pl
Zwiedzanie: sezon letni wt-pt 11.00-17.00, sb-nd 12.00-16.00, po sezonie po telefonicznym uzgodnieniuGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–17:00
  • wtorek: 11:00–17:00
  • środa: 11:00–17:00
  • czwartek: 11:00–17:00
  • piątek: 11:00–17:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
fragment labiryntu, Joanna
aleja słów, Joanna
Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna
Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Joanna
O jak balon pękło, Joanna
plac zabaw
drzewo języków, Joanna
Szlaki turystyczne
Normalna
parki rozrywki dla dzieci
54°14'41N, 23°11'41E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021