Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°12'21" N, 17°26'57" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:00

Opis Winnej Góry

Winna Góra to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca niedaleko Środy Wielkopolskiej, Brodowa i Miłosława, 25 km na południowy wschód od Poznania.W Winnej Górze żył i pracował generał Jan Henryk Dąbrowski, miało to miejsce od 1807 roku, kiedy to Winną Górę przekazał mu sam Napoleon.

Wiina Gora krypta grobowa H. Dabrowskiego
Wiina Gora krypta grobowa H. Dabrowskiego

Zabytki w Winnej Górze

- Pałac - piękny pałac z 1910 roku, neoklasycystyczna budowla z czterokolumnowym portykiem, którą otacza zabytkowy park krajobrazowy, obecnie w pałacu mieści się oddział Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu, ale pałac jest udostępniony dla turystów, gdyż powstała tu ekspozycja poświecona generałowi  Dąbrowskiemu (zwiedzanie po kontakcie telefonicznym 612-851-277)

- Kościół Św. Michala Archanioła - barokowa świątynia z 1766 roku, kryjąca sarkofag gen. Henryka Dąbrowskiego

Wiina Gora H. Dabrowski
Wiina Gora H. Dabrowski
Wiina Gora krypta grobowa H. Dabrowskiego


 

 

Wiina Gora krypta grobowa H. Dabrowskiego
Wiina Gora krypta grobowa H. Dabrowskiego


 

Winna Góra noclegi

Winna Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Winnej Górze. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020