Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku, Magdalena

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku to budynek zaprojektowany w stylu witkiewiczowskim (styl zakopiański), mający pełnić funkcję reprezentacyjną rezydencji Hrabiny Raczyńskiej. Powstał on około roku 1936. Za realizację budowy odpowiadał Jan Brylski - pełnomocnik hrabiostwa Raczyńskich. Jego nazwa "Nałęcz" pochodzi od herbu rodu Raczyńskich. Rezydencja posiadała bardzo okazałe wnętrze, dużą salę, pełniącą funkcje jadalni, sali tanecznej i widowiskowej, na piętrze z kolei umieszczono 10 pokoików z zadaszonymi balkonami. Na terenie obiektu znajdował się również kort tenisowy, figura Matki Boskiej, kamienna fontanna.

Przed II wojną światową obiekt ten stanowił swoiste centrum rozrywkowo-kulturowe. W czasie wojny pensjonat stał się siedzibą niemieckiej straży granicznej, a po 1945 roku przeszedł na własność nadleśnictwa w Złotym Potoku gdzie do dzisiaj mieści się leśniczówka.Adres

Willa Nałęcz
ul. Zielona 3, Żarki-Letnisko

GPS: 50°37'23N, 19°16'46E

Żarki-Letnisko noclegi

Żarki-Letnisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022