Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku, Magdalena

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku

(5 głosów: 1)

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku to budynek zaprojektowany w stylu witkiewiczowskim (styl zakopiański), mający pełnić funkcję reprezentacyjną rezydencji Hrabiny Raczyńskiej. Powstał on około roku 1936. Za realizację budowy odpowiadał Jan Brylski - pełnomocnik hrabiostwa Raczyńskich. Jego nazwa "Nałęcz" pochodzi od herbu rodu Raczyńskich. Rezydencja posiadała bardzo okazałe wnętrze, dużą salę, pełniącą funkcje jadalni, sali tanecznej i widowiskowej, na piętrze z kolei umieszczono 10 pokoików z zadaszonymi balkonami. Na terenie obiektu znajdował się również kort tenisowy, figura Matki Boskiej, kamienna fontanna.Przed II wojną światową obiekt ten stanowił swoiste centrum rozrywkowo-kulturowe. W czasie wojny pensjonat stał się siedzibą niemieckiej straży granicznej, a po 1945 roku przeszedł na własność nadleśnictwa w Złotym Potoku gdzie do dzisiaj mieści się leśniczówka.

Adres

Willa Nałęcz
ul. Zielona 3, Żarki-Letnisko

GPS: 50°37'23N, 19°16'46E

Żarki-Letnisko noclegi

Żarki-Letnisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żarki-Letnisko
Inne budowle
Normalna
zabytki wille
50°37'23N, 19°16'46E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021