Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku

Willa Nałęcz
ul. Zielona 3, Żarki-Letnisko

50°37'23" N, 19°16'46" E

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku to budynek zaprojektowany w stylu witkiewiczowskim (styl zakopiański), mający pełnić funkcję reprezentacyjną rezydencji Hrabiny Raczyńskiej. Powstał on około roku 1936. Za realizację budowy odpowiadał Jan Brylski - pełnomocnik hrabiostwa Raczyńskich. Jego nazwa "Nałęcz" pochodzi od herbu rodu Raczyńskich. Rezydencja posiadała bardzo okazałe wnętrze, dużą salę, pełniącą funkcje jadalni, sali tanecznej i widowiskowej, na piętrze z kolei umieszczono 10 pokoików z zadaszonymi balkonami. Na terenie obiektu znajdował się również kort tenisowy, figura Matki Boskiej, kamienna fontanna.Przed II wojną światową obiekt ten stanowił swoiste centrum rozrywkowo-kulturowe. W czasie wojny pensjonat stał się siedzibą niemieckiej straży granicznej, a po 1945 roku przeszedł na własność nadleśnictwa w Złotym Potoku gdzie do dzisiaj mieści się leśniczówka.Żarki-Letnisko noclegi

Żarki-Letnisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020