Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku, Magdalena

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku

(5 głosów: 1)

Willa Nałęcz w Żarkach-Letnisku to budynek zaprojektowany w stylu witkiewiczowskim (styl zakopiański), mający pełnić funkcję reprezentacyjną rezydencji Hrabiny Raczyńskiej. Powstał on około roku 1936. Za realizację budowy odpowiadał Jan Brylski - pełnomocnik hrabiostwa Raczyńskich. Jego nazwa "Nałęcz" pochodzi od herbu rodu Raczyńskich. Rezydencja posiadała bardzo okazałe wnętrze, dużą salę, pełniącą funkcje jadalni, sali tanecznej i widowiskowej, na piętrze z kolei umieszczono 10 pokoików z zadaszonymi balkonami. Na terenie obiektu znajdował się również kort tenisowy, figura Matki Boskiej, kamienna fontanna.Przed II wojną światową obiekt ten stanowił swoiste centrum rozrywkowo-kulturowe. W czasie wojny pensjonat stał się siedzibą niemieckiej straży granicznej, a po 1945 roku przeszedł na własność nadleśnictwa w Złotym Potoku gdzie do dzisiaj mieści się leśniczówka.

Adres

Willa Nałęcz
ul. Zielona 3, Żarki-Letnisko

GPS: 50°37'23N, 19°16'46E

Żarki-Letnisko noclegi

Żarki-Letnisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żarki-Letnisko
Inne budowle
Normalna
zabytki wille
50°37'23N, 19°16'46E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację