49°25'35" N, 20°28'46" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zabytkowa Willa Marta w Szczawnicy to jeden z najciekawszych architektonicznie budynków uzdrowiska. Ma prawie 200 lat. To tutaj bywali znani XX wieku, m.in. Ada Sari, Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Lena Żelichowska.  Willa Marta położona jest tuż obok Parku Dolnego, praktycznie w centrum uzdrowiska. Toteż nie trudno tu trafić. To miejsca z niepowtarzalnym klimatem, budynek ma drewniane stropy, bogato zdobione zewnętrzne balkony, tarasy oraz okiennice. Wchodząc tu  jakby przenosimy się w połowę XIX wieku.To typowe budownictwo uzdrowiskowe z tego okresu. Jednak takich domów jak zabytkowa Willa Marta już jest niewiele, toteż stanowi cenny zabytek.

Willa Marta
ul. Główna 30, Szczawnica
tel. 519-067-685
willamarta.pl

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220337 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020