Willa Japonka w Krzeszowicach, Danuta

Willa Japonka w Krzeszowicach

(4.6 głosów: 5)

Willa Japonka w Krzeszowicach zbudowana została w roku 1920, w parkowej części uzdrowiska w Krzeszowicach, usytuowana na działce przynależnej do Liceum Ogólnokształcącego czyli dawnego domu uzdrowiskowego.To urokliwa drewniana, parterowa willa z poddaszem, w stylu dworkowym z mansardowymi dachami. Obiekt służył gościom przyjeżdżającym do tutejszych wód.  Dawniej istniała tu restauracja, kawiarnia, pijalnia mleka, a na poddaszu pokoje dla kuracjuszy.

Willa Japonka w Krzeszowicach obiekt zabytkowy, zapomniany ..., Danuta
Willa Japonka w Krzeszowicach obiekt zabytkowy, zapomniany ..., Danuta

Później mieściły się tu mieszkania dla nauczycieli. Dziś ten piękny niegdyś budynek jest opuszczony, zagrzybiony, popadający w ruinę.Willa Japonka
ul. Ogrodowa, Krzeszowice

Krzeszowice- willa Japonka z 1920r., Danuta
 drewniana willa „Japonka”, gdzie kiedyś krzeszowiccy kuracjusze spotykali się przy popołudniowej kawie, Danuta
Miejska Trasa turystyczna w Krzeszowicach- Willa Japonka, Danuta

Krzeszowice noclegi

Krzeszowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krzeszowice
Inne budowle
Mniej istotna
zabytki wille
50°8'4N, 19°37'49E
08 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację