Willa Japonka w Krzeszowicach, Danuta

Willa Japonka w Krzeszowicach

(4.6 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Willa Japonka w Krzeszowicach zbudowana została w roku 1920, w parkowej części uzdrowiska w Krzeszowicach, usytuowana na działce przynależnej do Liceum Ogólnokształcącego czyli dawnego domu uzdrowiskowego.

To urokliwa drewniana, parterowa willa z poddaszem, w stylu dworkowym z mansardowymi dachami. Obiekt służył gościom przyjeżdżającym do tutejszych wód.  Dawniej istniała tu restauracja, kawiarnia, pijalnia mleka, a na poddaszu pokoje dla kuracjuszy.

Willa Japonka w Krzeszowicach, Danuta
Willa Japonka w Krzeszowicach, Danuta


Później mieściły się tu mieszkania dla nauczycieli. Dziś ten piękny niegdyś budynek jest opuszczony, zagrzybiony, popadający w ruinę.

Willa Japonka
ul. Ogrodowa, Krzeszowice

Willa Japonka w Krzeszowicach obiekt zabytkowy, zapomniany ..., Danuta
Willa Japonka w Krzeszowicach obiekt zabytkowy, zapomniany ..., Danuta

Krzeszowice noclegi

Krzeszowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Krzeszowice- willa Japonka z 1920r., Danuta
 drewniana willa „Japonka”, gdzie kiedyś krzeszowiccy kuracjusze spotykali się przy popołudniowej kawie, Danuta
Miejska Trasa turystyczna w Krzeszowicach- Willa Japonka, Danuta
Krzeszowice
Mniej istotna
zabytki wille
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022