Willa Japonka w Krzeszowicach zbudowana została w roku 1920, w parkowej części uzdrowiska w Krzeszowicach, usytuowana na działce przynależnej do Liceum Ogólnokształcącego czyli dawnego domu uzdrowiskowego.To urokliwa drewniana, parterowa willa z poddaszem, w stylu dworkowym z mansardowymi dachami. Obiekt służył gościom przyjeżdżającym do tutejszych wód.  Dawniej istniała tu restauracja, kawiarnia, pijalnia mleka, a na poddaszu pokoje dla kuracjuszy.

Willa Japonka w Krzeszowicach
Willa Japonka w Krzeszowicach

Później mieściły się tu mieszkania dla nauczycieli. Dziś ten piękny niegdyś budynek jest opuszczony, zagrzybiony, popadający w ruinę.

Willa Japonka
ul. Ogrodowa, Krzeszowice

Willa Japonka w Krzeszowicach obiekt zabytkowy, zapomniany ...
Krzeszowice- willa Japonka z 1920r.
 drewniana willa „Japonka”, gdzie kiedyś krzeszowiccy kuracjusze spotykali się przy popołudniowej kawie


Miejska Trasa turystyczna w Krzeszowicach- Willa Japonka

Krzeszowice noclegi

Krzeszowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021