Willa Generała w Częstochowie, Magdalena

Willa Generała w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Willa Generała w Częstochowie to budynek wzniesiony na terenach wielkiego Księcia Romanowa mniej więcej w tym samym czasie, co Dom Księcia czyli u początku XX wieku. Jest to cenny przykład modernistycznej willi na terenie Częstochowy otoczonej ogrodem z początku XX wieku. Swoją nazwę zawdzięcza generałowi Januszowi Gąsiorowskiemu, który weń zamieszkał po przejęciu budynku przez Państwo Polskie po wojnie. Mieszkał tu również Józef Myczko i Stanisław Banaszek. Później siedzibę w niej miało Biuro Wystaw Artystycznych.

W roku 1977 willa została przekazana do użytku jednemu z wydziałów urzędu miasta – Wydziałowi Kultury i Sztuki, następnie po remoncie w 2010 roku ulokowano tam jeden z oddziałów Muzeum Częstochowskiego – Centrum Promocji Młodych oraz Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy i inne działy muzealne.W 2017 roku Centrum Promocji opuściło Willę, która z powrotem weszła w dyspozycję Urzędu Miasta.

Sam budynek jest dwukondygnacyjny o prostej bryle z pewnego rodzaju narożnym wykuszem, który zakończony jest tarasem. Od strony ulicy Wolności znajdują się trzy osie, w których górne okna zakończone są łukiem, w środkowym pasie okno jest tylko jedno większe od pozostałych, nad środkową osią nadstawka na dachu w kształcie łuku. Od strony ulicy Focha wyróżnia budynek trójkątny szczyt.

Adres

Willa Generała
ul. Wolności 30, Częstochowa

GPS: 50°48'26N, 19°7'4E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022