Willa Casablanca w Olsztynie

Zdjęcia (1)

Willa Casablanca znajduje się na terenie Parku Zamkowego w Olsztynie. Obecny budynek willi jest kolejnym zbudowanym w tym miejscu. Pierwszy powstał w II połowie XIX wieku z przeznaczeniem na dom burgrabiego olsztyńskiego zamku. Potem budowla przeszła pod zarząd wojska. Nazwa willi nawiązuje do znanego filmu "Casablanca" z Humprheyem Bogartem w roli głównej. W 1907 roku w budynku doszło do tragicznego wydarzenia. Kapitan 73 Pułku Artylerii Harold von Groeben zastrzelił w tej willi majora Augusta von Schoenbecka - oficera Sztabu Generalnego, który był mężem jego kochanki. Po czym sam się powiesił.

Po tym wydarzeniu wojsko sprzedało obiekt właścicielowi drukarni - Ernstowi Harrichowi, który przebudował willę do stanu obecnego. W 1950 roku budynek wrócił w ręce wojska, mieściło się tu słynne w okolicy Kasyno Garnizonowe. Obecnie w pięknej odnowionej willi znajduje się restauracja Casablanca. Stanowi ona kultowe miejsce spotkań biznesowych i prywatnych.Willa Casablanca - Restauracja Casablanca
ul. Zamkowa, Olsztyn

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

2018-03-13 15:32:50

Jeśli chodzi o przyjemne miejsce, gdzie można coś zjeść w Olsztynie to polecam znaną restaurację Kolorowa. Mają przyjemny klimat, miłą obsługę i dobre ceny.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: