Wieże widokowe w Poleskim Parku Narodowym

Wieże widokowe w Poleskim Parku Narodowym

Poleski Park Narodowy położony jest pomiędzy miastami Włodawa i Łęczna, na obszarze równinnym obejmującym torfowiska, bagna, łąki i jeziora. Na tym płaskim terenie nie występują naturalne wzniesienia, które mogłyby stanowić punkty widokowe. Dlatego w Poleskim Parku Narodowym zbudowano 7 wież widokowych. Wieże zlokalizowane są na trasie ścieżek przyrodniczych: Perehod, Czahary i Obóz powstańczy. Znajdują się też przy Durnym Bagnie i Bagnie Staw. Kilka kolejnych powstało poza granicami Parku, ale w niedużej odległości od niego.Wieże widokowe umożliwiają podziwianie panoramy okolic w miejscach, gdzie widok bezpośrednio ze ścieżki zasłaniają trzciny, zarośla i lasy. Ułatwiają obserwację ptaków, szczególnie licznie występujących wiosną i jesienią. Czasem pozwalają dostrzec też duże zwierzęta np. sarny lub łosie.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Wieże widokowe
Ścieżki przyrodnicze Poleskiego Parku Narodowego

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację