Wieże widokowe w Poleskim Parku Narodowym

Wieże widokowe w Poleskim Parku Narodowym

Wieże widokowe
Ścieżki przyrodnicze Poleskiego Parku Narodowego

51°27'54" N, 23°10'37" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Poleski Park Narodowy położony jest pomiędzy miastami Włodawa i Łęczna, na obszarze równinnym obejmującym torfowiska, bagna, łąki i jeziora. Na tym płaskim terenie nie występują naturalne wzniesienia, które mogłyby stanowić punkty widokowe. Dlatego w Poleskim Parku Narodowym zbudowano 7 wież widokowych. Wieże zlokalizowane są na trasie ścieżek przyrodniczych: Perehod, Czahary i Obóz powstańczy. Znajdują się też przy Durnym Bagnie i Bagnie Staw. Kilka kolejnych powstało poza granicami Parku, ale w niedużej odległości od niego.Wieże widokowe umożliwiają podziwianie panoramy okolic w miejscach, gdzie widok bezpośrednio ze ścieżki zasłaniają trzciny, zarośla i lasy. Ułatwiają obserwację ptaków, szczególnie licznie występujących wiosną i jesienią. Czasem pozwalają dostrzec też duże zwierzęta np. sarny lub łosie.Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020