Wieże widokowe w Poleskim Parku Narodowym, Joanna

Wieże widokowe w Poleskim Parku Narodowym

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Poleski Park Narodowy położony jest pomiędzy miastami Włodawa i Łęczna, na obszarze równinnym obejmującym torfowiska, bagna, łąki i jeziora. Na tym płaskim terenie nie występują naturalne wzniesienia, które mogłyby stanowić punkty widokowe. Dlatego w Poleskim Parku Narodowym zbudowano 7 wież widokowych. Wieże zlokalizowane są na trasie ścieżek przyrodniczych: Perehod, Czahary i Obóz powstańczy. Znajdują się też przy Durnym Bagnie i Bagnie Staw. Kilka kolejnych powstało poza granicami Parku, ale w niedużej odległości od niego.Wieże widokowe umożliwiają podziwianie panoramy okolic w miejscach, gdzie widok bezpośrednio ze ścieżki zasłaniają trzciny, zarośla i lasy. Ułatwiają obserwację ptaków, szczególnie licznie występujących wiosną i jesienią. Czasem pozwalają dostrzec też duże zwierzęta np. sarny lub łosie.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Wieże widokowe
Ścieżki przyrodnicze Poleskiego Parku Narodowego

GPS: 51°27'54N, 23°10'37E

Włodawa noclegi

Włodawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna Włodawa
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
wieże widokowe
51°27'54N, 23°10'37E
23 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację