Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Nysa
Fortyfikacje
mury miejskie, wieże, bramy
Ważna
Opolskie
2017-04-07
2020-01-28 13:46
50°28'28" N, 17°19'50" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wieża Bramy Ziębickiej w Nysie jest jedną z dwóch zachowanych średniowiecznych bram, będących elementem murów miejskich w Nysie. Drugą wieżą jest Wieża Bramy Wrocławskiej, które razem stanowią ciekawą średniowieczną atrakcję Nysy.Wieża Ziębicka zbudowana została w połowie XIV wieku, a w późniejszym czasie w XVI i XVII wieku rozbudowana i podwyższona. W XIX wieku nieco ją przebudowano umieszczając ponad wejściem Lwa Ziębickiego.

Nysa
Nysa

Oglądając wieżę warto zwrócić uwagę na regularne kwadratowe otwory miedzy cegłami, do tej pory historycy spierają się nad ich znaczeniem. Wieża zbudowana jest z mocno wypalanej cegły i dziś stanowi jeden z ciekawych i najstarszych zabytków Nysy.

Wieża Ziębicka
ul. Szopena, Nysa

Wieża Ziębicka w Nysie
Wieża Ziębicka w Nysie


Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020