Wieża Ziębicka

Wieża Ziębicka w Nysie

(4.1 głosów: 25)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wieża Bramy Ziębickiej w Nysie jest jedną z dwóch zachowanych średniowiecznych bram, będących elementem murów miejskich w Nysie. Drugą wieżą jest Wieża Bramy Wrocławskiej, które razem stanowią ciekawą średniowieczną atrakcję Nysy.Wieża Ziębicka zbudowana została w połowie XIV wieku, a w późniejszym czasie w XVI i XVII wieku rozbudowana i podwyższona. W XIX wieku nieco ją przebudowano umieszczając ponad wejściem Lwa Ziębickiego.

Wieża Ziębicka w Nysie, mokunka
Wieża Ziębicka w Nysie, mokunka

Oglądając wieżę warto zwrócić uwagę na regularne kwadratowe otwory miedzy cegłami, do tej pory historycy spierają się nad ich znaczeniem. Wieża zbudowana jest z mocno wypalanej cegły i dziś stanowi jeden z ciekawych i najstarszych zabytków Nysy.Wieża Ziębicka
ul. Szopena, Nysa

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Fortyfikacje
Ważna
mury miejskie wieże bramy
50°28'28N, 17°19'50E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację