Widok z wieży na Jezioro Łebsko

Wieża widokowa w Rąbce

(4.2 głosów: 23)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wieża widokowa w Rąbce pod Łebą znajduje się przy Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Rąbce, nad Jeziorem Łebsko, około 6 km od centrum Łeby.Wieża w Rąbce powstała na początku 2010 roku w ramach projektu "Budowa infrastruktury na terenie SPN służącej monitoringowi przyrodniczemu i ochronie siedlisk wrażliwych przed antropopresją". Ta długa nazwa wskazuje, że nie jest ona przeznaczona do celów turystycznych lecz monitorowania terenu Słowińskiego Parku Narodowego np. w celach przeciwpożarowych czy ochronnych siedlisk i gatunków fauny tu żyjącej.

Turyści mogą jednak z niej swobodnie i bezpłatnie korzystać. Wieża ma ponad 12 metrów wysokości i z jej tarasów można podziwiać panoramę na Jezioro Łebsko - trzeciego największego jeziora w Polsce.Wieża widokowa
czerwony Szlak Nadmorski, Rąbka

Widok z molo na wieżę
Widok z molo na wieżę
Wieża w Rąbce
Wieża widokowa w Rąbce, Wojtek
Widok z wieży w Rąbce na jez. Łebsko, Wojtek
Widok z wieży w Rąbce na jez. Łebsko, Wojtek
Wieża widokowa w Rąbce, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łeba
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
wieże widokowe
54°45'11N, 17°30'57E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Jakub Bondas
Zamknięta w 2021 roku
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021