Pruchnik - ścieżka przyrodnicza

Wieża widokowa w Pruchniku

(4.4 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wieża widokowa stanęła w Pruchniku na Górze Iwa. Wieża jest ogólnodostępna, a rozpościera się z niej piękna panorama okolicy. Wieżę tworzy ładna drewniana konstrukcja. 

Warto zajść na Górę Iwa zarówno dla wieży, jak i unikatowego słupa Tatarskiego, który również tutaj stoi, tyle, że znacznie dłużej.

Pruchnik - ścieżka przyrodnicza
Pruchnik - ścieżka przyrodnicza


Na południe od tego miejsca wiedzie ciekawa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza Wąwóz Lelos, miejsce przyjazne turystom.

Wieża widokowa
Góra Iwa, Zalesie, Pruchnik

Pruchnik - ścieżka przyrodnicza
Pruchnik - ścieżka przyrodnicza

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pruchnik noclegi

Pruchnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Pruchnik
Ważna
wieże wieże widokowe
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Barbara z rodzina
Dziś tj. 21.07.2023 wybraliśmy się z wnukami do Pruchnika. Wieża to było wyzwanie dla nas. Spora radość i wyzwanie. Drogowskazy bezbłędnie nas zaprowadziły na trasę. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy zobaczyliśmy wieże zamknięta rozlatujące się furtka i taśmami Prócz nas, zdegustowani turyści kiwali że zdziwienia i że zlością głowami. . Zlorzeczyli samorządowi, że taka atrakcja w środku lata straszy na wzgórzu. Były unijne pieniądze, o czym informuje tablica, by wieże wraz z infrastrukturą wybudować ale brakuje w kieszeni samorzadu, by ją na bieżąco remontować. Rozmawiałam z Sekretarzem Gminy Pruchnik. Stwierdził, że to tylko niedopatrzenie. Spore, Panie Sekretarzu. Brakuje sztachet w barierkach, belek... Słowem ... Kicha. Zwłaszcza, że sezon turystyczny 2023 w pełni. Pozdrawiamy
Doriska

To by strzal w dziesiatke z wybudowaniem tej wiezy. Panorama szeroka, mozna zobaczyc jak ciekawy teren roztacza sie wokol Pruchnika i nabrac ochoty na zostanie w tych okolicach dluzej, zeby niespiesznie odkrywac co kryje sie za kolenym wzgorzem.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023