Wieża widokowa na Torfowisku pod Zieleńcem , mokunka

Wieża widokowa na Torfowisku pod Zieleńcem

(4.4 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W wyjątkowym miejscu Kotliny Kłodzkiej, w Rezerwacie Torfowisko pod Zieleńcem, które liczy blisko 8000 lat, powstała wieża widokowa. Już samo torfowisko z racji swego wieku jest unikatowe. Zalegające tu pokłady torfu liczą od  3,5 do 8 metrów.  Po torfowisku trudno byłoby stąpać, bowiem to obszar praktycznie bagienny.Toteż poprowadzono tu specjalne kładki i zamontowano platformy widokowe. Wszystko z drewna, doskonale wkomponowane w całokształt tego niezwykłego miejsca. Elementem wyróżniającym się jest specjalna konstrukcja - wieża widokowa, również drewniana, kilkukondygnacyjna. Szersza u podstawy, lekkko zwężająca się ku górze.

Znajduje się ona na tzw. głównej grobli, a została wybudowana w 2007 roku i od razu zyskała sobie sporą rzeszę fanów, którzy uwielbiają obserwować piękną w tym zakątku przyrodę. Wieża jest atrakcją samą w sobie, natomiast widoki z jej najwyższego tarasu na okolicę torfowiska i Gór Orlickich niezapomniane! 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Wieża widokowa
Rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem, Zieleniec

GPS: 50°20'53N, 16°24'39E

Zieleniec noclegi

Zieleniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zieleniec Kotlina Kłodzka
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
wieże widokowe
50°20'53N, 16°24'39E
24 październik 2017
21 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację