Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wieża widokowa na Torfowisku pod Zieleńcem

Wieża widokowa na Torfowisku pod Zieleńcem

Wieża widokowa
Rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem, Zieleniec

50°20'53" N, 16°24'39" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W wyjątkowym miejscu Kotliny Kłodzkiej, w Rezerwacie Torfowisko pod Zieleńcem, które liczy blisko 8000 lat, powstała wieża widokowa. Już samo torfowisko z racji swego wieku jest unikatowe. Zalegające tu pokłady torfu liczą od  3,5 do 8 metrów.  Po torfowisku trudno byłoby stąpać, bowiem to obszar praktycznie bagienny.Toteż poprowadzono tu specjalne kładki i zamontowano platformy widokowe. Wszystko z drewna, doskonale wkomponowane w całokształt tego niezwykłego miejsca. Elementem wyróżniającym się jest specjalna konstrukcja - wieża widokowa, również drewniana, kilkukondygnacyjna. Szersza u podstawy, lekkko zwężająca się ku górze.Znajduje się ona na tzw. głównej grobli, a została wybudowana w 2007 roku i od razu zyskała sobie sporą rzeszę fanów, którzy uwielbiają obserwować piękną w tym zakątku przyrodę. Wieża jest atrakcją samą w sobie, natomiast widoki z jej najwyższego tarasu na okolicę torfowiska i Gór Orlickich niezapomniane!

 

Zieleniec noclegi

Zieleniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020