Wieża widokowa na Torfowisku pod Zieleńcem , mokunka

Wieża widokowa na Torfowisku pod Zieleńcem

(4.4 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W wyjątkowym miejscu Kotliny Kłodzkiej, w Rezerwacie Torfowisko pod Zieleńcem, które liczy blisko 8000 lat, powstała wieża widokowa. Już samo torfowisko z racji swego wieku jest unikatowe. Zalegające tu pokłady torfu liczą od  3,5 do 8 metrów.  Po torfowisku trudno byłoby stąpać, bowiem to obszar praktycznie bagienny.

Toteż poprowadzono tu specjalne kładki i zamontowano platformy widokowe. Wszystko z drewna, doskonale wkomponowane w całokształt tego niezwykłego miejsca. Elementem wyróżniającym się jest specjalna konstrukcja - wieża widokowa, również drewniana, kilkukondygnacyjna. Szersza u podstawy, lekkko zwężająca się ku górze.Znajduje się ona na tzw. głównej grobli, a została wybudowana w 2007 roku i od razu zyskała sobie sporą rzeszę fanów, którzy uwielbiają obserwować piękną w tym zakątku przyrodę. Wieża jest atrakcją samą w sobie, natomiast widoki z jej najwyższego tarasu na okolicę torfowiska i Gór Orlickich niezapomniane!

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Wieża widokowa
Rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem, Zieleniec

GPS: 50°20'53N, 16°24'39E

Zieleniec noclegi

Zieleniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022