Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wieża widokowa na Górze Siemierzyckiej

Na najwyższym wzniesieniu Pojezierza Bytowskiego czyli na Górze Siemierzyckiej (256 m n.p.m.), w 2005 roku ustawiono drewnianą wieżę widokową. Ma ona wysokość 16 m i wznosi się ponad wierzchołki drzew porastających wzgórze, tak więc nic nie przesłania fantastycznej panoramy, jaka się roztacza z tego miejsca na Bytów i okolice.

Góra Siemierzycka, jak również wieża, położona jest na terenie sołectwa Płotowo, w okolicach wsi Rekowo, na południe od Bytowa. Prowadzi tu znakowana na zielono ścieżka przyrodnicza "Atrakcje przyrodnicze okolic Rekowa".
 

Bytów noclegi

Bytów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020