Wieża transformatorowa w Rymanowie Zdroju, mokunka

Wieża transformatorowa w Rymanowie Zdroju

(4 głosów: 2)

Wieża transformatorowa z herbem Potockich znajduje się w centrum uzdrowiska Rymanów Zdrój, tuż przy dworcu autobusowym, naprzeciwko Biura Informacji Turystycznej. Zaliczana jest do starej zabudowy murowanej, a pochodzi z okresu międzywojennego. Jej budowę ukończono w 1930 roku.Wieża jest obecnie pięknie zrewitalizowana, ma wysokość około 8 metrów, wraz ze spadzistym dachem pokrytym blachą. Obecnie wieża jest otynkowana, w narożnikach obłożona ozdobnymi kamieniami. Znajduje się na niej duży zegar z okrągłym cyferblatem. Najważniejszą rzeczą jednak jest tu widoczny herb potockich. Znajduje się tuż nad tablicą mówiącą, iż Stanisław i Anna Potoccy przyczynili się do odkrycia wód mineralnych w Rymanowie Zdroju oraz propagowania ich wartości leczniczych, jak i całego uzdrowiska.

Wieża transformatorowa
ul. Zdrojowa, Rymanów ZdrójRymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Inne budowle
Mniej istotna
wieże
49°32'59N, 21°51'5E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021