Wieża transformatorowa w Rymanowie Zdroju

Wieża transformatorowa w Rymanowie Zdroju

Wieża transformatorowa z herbem Potockich znajduje się w centrum uzdrowiska Rymanów Zdrój, tuż przy dworcu autobusowym, naprzeciwko Biura Informacji Turystycznej. Zaliczana jest do starej zabudowy murowanej, a pochodzi z okresu międzywojennego. Jej budowę ukończono w 1930 roku.Wieża jest obecnie pięknie zrewitalizowana, ma wysokość około 8 metrów, wraz ze spadzistym dachem pokrytym blachą. Obecnie wieża jest otynkowana, w narożnikach obłożona ozdobnymi kamieniami. Znajduje się na niej duży zegar z okrągłym cyferblatem. Najważniejszą rzeczą jednak jest tu widoczny herb potockich. Znajduje się tuż nad tablicą mówiącą, iż Stanisław i Anna Potoccy przyczynili się do odkrycia wód mineralnych w Rymanowie Zdroju oraz propagowania ich wartości leczniczych, jak i całego uzdrowiska.Wieża transformatorowa
ul. Zdrojowa, Rymanów Zdrój

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020