Wieżę dzwonniczą w Czernicy koło Wlenia znajdziemy w samym centrum wsi. Jest to pozostałość po rozebranym w 2002 roku kościele ewangelickim, który pochodził z 1744 roku.Wieża posiada galeryjkę i hełm z sygnaturką. Dawna wieża kościelna jest wysoka, toteż widać ją z daleka, a jeszcze lepiej widoczna jest wieczorami po podświetleniu. Wieża ta stoi niedaleko starego kościółka w Czernicy.

Wieża
Czernica

Booking.com
Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-15 na

Wieża pięknie choć smutno prezentuje się w centrum wsi. Dla mnie perełka tym rejonie!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021