Wieża dzwonnicza w Czernicy, Ela

Wieża dzwonnicza w Czernicy

(4.7 głosów: 3)

Wieżę dzwonniczą w Czernicy koło Wlenia znajdziemy w samym centrum wsi. Jest to pozostałość po rozebranym w 2002 roku kościele ewangelickim, który pochodził z 1744 roku.Wieża posiada galeryjkę i hełm z sygnaturką. Dawna wieża kościelna jest wysoka, toteż widać ją z daleka, a jeszcze lepiej widoczna jest wieczorami po podświetleniu. Wieża ta stoi niedaleko starego kościółka w Czernicy.

Wieża
CzernicaBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
wieże
50°58'45N, 15°43'21E
06 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Danuta
15 październik 2015 13:20

Wieża pięknie choć smutno prezentuje się w centrum wsi. Dla mnie perełka tym rejonie!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację