Zabytkowa wieża ciśnień w Ełku pochodzi z 1895 roku i znajduje się u zbiegu ulic 11 Listopada i Kajki. Jest to jeden z najlepiej zachowanych tego typu obiektów na Mazurach.Wieża ciśnień była użytkowana do lat 70-tych XX wieku. Od 1994 roku mieści tu siedziba Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej "Mazury" w Ełku, które jest jej właścicielem.

Wieża ciśnień w Ełku

Muzeum Kropli Wody

W wieży w Ełku mieści się też Muzeum Kropli Wody, gdzie za dobrowolną opłatę wrzucaną do skarbonki można oglądać historyczne fotografie Ełku oraz dawne przedmioty codziennego użytku. Na jednej z kondygnacji zgromadzono niemieckie księgozbiory. Dodatkowo wieża wodna to najwyższy budynek w Ełku i przy okazji doskonały punkt widokowy.

Wieża Ciśnień - Muzeum Kropli Wody
ul. 11 Listopada, Ełk
Godziny zwiedzania: VII-VIII codziennie 10.00-16.00, IX-VI wt, pt 10.00-12.00

Ełk noclegi

Ełk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121011 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020