wieża ciśnień w Ełku

Wieża ciśnień w Ełku

(4.4 głosów: 12)

Zabytkowa wieża ciśnień w Ełku pochodzi z 1895 roku i znajduje się u zbiegu ulic 11 Listopada i Kajki. Jest to jeden z najlepiej zachowanych tego typu obiektów na Mazurach.Wieża ciśnień była użytkowana do lat 70-tych XX wieku. Od 1994 roku mieści tu siedziba Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej "Mazury" w Ełku, które jest jej właścicielem.

Muzeum Kropli Wody

W wieży w Ełku mieści się też Muzeum Kropli Wody, gdzie za dobrowolną opłatę wrzucaną do skarbonki można oglądać historyczne fotografie Ełku oraz dawne przedmioty codziennego użytku. Na jednej z kondygnacji zgromadzono niemieckie księgozbiory. Dodatkowo wieża wodna to najwyższy budynek w Ełku i przy okazji doskonały punkt widokowy.Wieża Ciśnień - Muzeum Kropli Wody
ul. 11 Listopada, Ełk
Godziny zwiedzania: VII-VIII codziennie 10.00-16.00, IX-VI wt, pt 10.00-12.00

Ełk noclegi

Ełk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°49'48N, 22°20'22E
27 listopad 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację