Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wieża Ciśnień w Dzierżoniowie

Wieża Ciśnień w Dzierżoniowie

Zabytkowa Wieża Ciśnień w Dzierżoniowie znajduje się tuż przy murach miejskich, w obrębie Parku Miejskiego. Jest bardzo wysoka, wręcz monumentalna, zbudowana z czerwonej cegły, na solidnym fundamencie.Obecnie wieża jest nieczynna. Co ciekawe, u jej nasady jest brama, przez którą można by przejść na przeciwległą stronę wieży. Można by było, gdyby bramy nie były zakratowane. Szkoda, że obecnie jej widok nieco psują ustawione na jej szczycie maszty telekomunikacyjne, jednak zabytek jest perełką tzw. architektury przemysłowej.

Wieżę w Dzierżoniowie można podziwiać spacerując po plantach, wzdłuż murów obronnych.

Wieża Ciśnień
ul. Przedmieście, DzierżonióweDzierżoniów noclegi

Dzierżoniów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020