Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach

(4.4 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach znajduje się przy ul. Kościelnej, niedaleko Rynku w Rakoniewicach, na którym stoi ciekawa fontanna ze strażakami, bowiem Rakoniewice leżące niedaleko Grodziska to wielkopolska stolica strażaków.Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach to jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce, powstało w 1974 roku, a od 1995 roku stanowi Oddział Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa mieści się w dawnym zborze ewangelickim z 1763 roku i kryje około 4 tys. eksponatów związanych z historią straży w Wielkopolsce. Wśród nich zobaczysz: sikawki konne, hełmy, sztandary i oczywiście samochody strażackie. W Muzeum prezentowane są też eksponaty z europejskich państw i miast współpracujących z Rakoniewicami.Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa
ul. Kościelna 1, Rakoniewice
tel. 61/ 444-11-58
www.wmp-muzeum.psp.wlkp.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–15:00
  • środa: 08:00–15:00
  • czwartek: 08:00–15:00
  • piątek: 08:00–15:00
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: 09:00–16:00

Rakoniewice noclegi

Rakoniewice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°8'24N, 16°16'21E
24 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Sylvester
10 listopad 2020 18:45
Pomysł zrobienia muzeum w dawnym kościele ewangelickim uważam za świetny pomysł . Obsługa muzeum bardzo miła i pomocna . Zebrane eksponaty zwłaszcza te w kościele robią wrażenie . Fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi .
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację