Wielki Jarmark Kaziukowy w Białymstoku, Joanna

Wielki Jarmark Kaziukowy w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wielki Jarmark Kaziukowy w Białymstoku odbywa się co roku w niedzielę około 4 marca na placu przed Teatrem Dramatycznym. Jest on najważniejszą atrakcją obchodzonych w tym czasie Dni Kultury Kresowej. Tak zwane „Kaziuki” nawiązują do tradycji wileńskiej i związane są ze wspomnieniem świętego Kazimierza, głównego patrona Litwy. Warto przy tym pamiętać, że Białystok przez wiele lat należał do archidiecezji wileńskiej, a utworzona w 1991 roku diecezja białostocka również ma Św. Kazimierza za patrona.

Głównym i nieodłącznym elementem Jarmarku Kaziukowego są tradycyjne palmy wileńskie. Można też zaopatrzyć się w wyroby z wikliny i z drewna, pisanki, serwetki i inne cudeńka. Są też regionalne potrawy, głównie miody, pieczywo i wędliny. Wystawcom towarzyszą występy zespołów ludowych. Pomimo, że na początku marca pogoda bywa kapryśna, czasem nawet mróz trzyma, to zainteresowanie jarmarkiem jest duże.Wielki Jarmark Kaziukowy
ul. Mickiewicza, Park Poniatowskiego, Białystok

Wielki Jarmark Kaziukowy w Białymstoku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Białegostoku wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Imprezy
Normalna
imprezy
53°7'49N, 23°10'8E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022