Wielki Jarmark Kaziukowy w Białymstoku, Joanna

Wielki Jarmark Kaziukowy w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wielki Jarmark Kaziukowy w Białymstoku odbywa się co roku w niedzielę około 4 marca na placu przed Teatrem Dramatycznym. Jest on najważniejszą atrakcją obchodzonych w tym czasie Dni Kultury Kresowej. Tak zwane „Kaziuki” nawiązują do tradycji wileńskiej i związane są ze wspomnieniem świętego Kazimierza, głównego patrona Litwy. Warto przy tym pamiętać, że Białystok przez wiele lat należał do archidiecezji wileńskiej, a utworzona w 1991 roku diecezja białostocka również ma Św. Kazimierza za patrona.

Głównym i nieodłącznym elementem Jarmarku Kaziukowego są tradycyjne palmy wileńskie. Można też zaopatrzyć się w wyroby z wikliny i z drewna, pisanki, serwetki i inne cudeńka. Są też regionalne potrawy, głównie miody, pieczywo i wędliny. Wystawcom towarzyszą występy zespołów ludowych. Pomimo, że na początku marca pogoda bywa kapryśna, czasem nawet mróz trzyma, to zainteresowanie jarmarkiem jest duże.Wielki Jarmark Kaziukowy
ul. Mickiewicza, Park Poniatowskiego, Białystok

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022