Krokiew, Grzegorz Binkiewicz

Skocznia narciarska na Wielkiej Krokwi w Zakopanem to zdecydowanie bardzo znany obiekt sportowy w naszym kraju. Skocznia im. Stanisława Marusarza w Zakopanem to skocznia naturalna, położona na stoku, dosłownie wśród lasów.Warto dodać, iż od ponad 20 lat odbywają się tu zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tu kilkakrotnie triumfował Adam Małysz.

Wielka Krokiew jest największą skocznią z całego kompleksu skoczni w Zakopanem. Aż trudno uwierzyć, ale trybuny Wielkiej Krokwi są w stanie przyjąć około 50 tys. kibiców.

Warto dodać, iż Stefan Marusarz, którego imię nosi Wielka Krokiew, to przedwojenny medalista wielu zjazdów i skoków narciarskich, który wsławił się w czasie II wojny światowej wieloma ucieczkami przed Niemcami, nie tylko w rejonie polskich Tatr.

Wielka Krokiew w Zakopanem

Wielka Krokiew
ul. B. Czecha 1, Zakopane
tel. 18/ 263-26-60
zakopane.cos.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°16'43" N, 19°57'50" E
Małopolskie
2017-03-30
2020-01-30 02:02

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka
Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą