Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
53°7'37" N, 14°23'26" E
Zachodniopomorskie
2017-02-09
2020-02-02 02:01

Widuchowa to ciekawa miejscowość w województwie zachodniopomorskim, leżąca niedaleko Gryfina, przy granicy państwa, nad Odrą. To jeden z najstarszych nadodrzańskich słowiańskich grodów, który z pewnością istniał już w XII wieku.Widuchowa, choć jest wsią, ma małomiasteczkowy charakter, o czym świadczy jego zabudowa.

Zabytki w Widuchowej

- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa - gotycka budowla salowa z XIII wieku, wzniesiona z granitu, przylega do niej wieża

- Ruiny zamku- Ruiny murów miejskich

- Budynek urzędu gminy, ul. Grunwaldzka 8 - zabytkowy budynek szachulcowy z końca XIX wieku- Szachulcowe kamienice z XVIII i XIX wieku, ul. Grunwaldzka

Widuchowa noclegi

Widuchowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020