Widuchowa, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Widuchowa

(4.5 głosów: 2)

Widuchowa to ciekawa miejscowość w województwie zachodniopomorskim, leżąca niedaleko Gryfina, przy granicy państwa, nad Odrą. To jeden z najstarszych nadodrzańskich słowiańskich grodów, który z pewnością istniał już w XII wieku.Widuchowa, choć jest wsią, ma małomiasteczkowy charakter, o czym świadczy jego zabudowa.

Zabytki w Widuchowej

- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa - gotycka budowla salowa z XIII wieku, wzniesiona z granitu, przylega do niej wieża- Ruiny zamku

- Ruiny murów miejskich- Budynek urzędu gminy, ul. Grunwaldzka 8 - zabytkowy budynek szachulcowy z końca XIX wieku

- Szachulcowe kamienice z XVIII i XIX wieku, ul. Grunwaldzka

Widuchowa noclegi

Widuchowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°7'37N, 14°23'26E
09 luty 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację