Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wiatrowo

(4.8 głosów: 4)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Wiatrowie

Wiatrowo to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na Pojezierzu GnieŸnieńskim, nad Jeziorem Wiatrowskim, na południe od Wągrowca. Wiatrowo wzmiankowane już było w XV wieku jako własność rycerska.Pałac w Wiatrowie

Najważniejszą atrakcją Wiatrowa jest piękny okazały pałac. Pierwotny dwór barokowy powstał tu w XVII wieku za sprawą Żychlińskich lub Smoguleckich.

Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Przebudowano go w 1856 roku na pałac w stylu neogotyku romantycznego, którego wygląd zachował się do dziś. Budowla powstała na nieregularnym rzucie i obejmuje kilka części, ułożonych w kształcie litery L.Do pałacu przylega czterokondygnacyjna wieża na ośmiokątnym rzucie, zwieńczona blankami. Uwagę przyciągają też półkoliste łuki arkadowego podcienia i półkoliste okna. Wokół pałacu rozlega się park krajobrazowy z wiekowym drzewostanem.

Wiatrowo, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wiatrowo, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pałac Moszczeńskiego
WiatrowoWiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wiatrowo noclegi

Wiatrowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Wiatrowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°45'19N, 17°8'19E
07 luty 2017
01 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację