Wiatrowo  palac

Wiatrowo to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na Pojezierzu GnieŸnieńskim, nad Jeziorem Wiatrowskim, na południe od Wągrowca. Wiatrowo wzmiankowane już było w XV wieku jako własność rycerska.Pałac w Wiatrowie

Najważniejszą atrakcją Wiatrowa jest piękny okazały pałac. Pierwotny dwór barokowy powstał tu w XVII wieku za sprawą Żychlińskich lub Smoguleckich.

Wiatrowo  palac
Wiatrowo palac

Przebudowano go w 1856 roku na pałac w stylu neogotyku romantycznego, którego wygląd zachował się do dziś. Budowla powstała na nieregularnym rzucie i obejmuje kilka części, ułożonych w kształcie litery L.Do pałacu przylega czterokondygnacyjna wieża na ośmiokątnym rzucie, zwieńczona blankami. Uwagę przyciągają też półkoliste łuki arkadowego podcienia i półkoliste okna. Wokół pałacu rozlega się park krajobrazowy z wiekowym drzewostanem.

Wiatrowo
Wiatrowo

Pałac Moszczeńskiego
Wiatrowo

Wiatrowo noclegi

Wiatrowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°45'19N, 17°8'19E
07 luty 2017
01 luty 2020

Wiatrowo atrakcje

Co warto zobaczyć?

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację