Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wiatrowo

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wiatrowo to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na Pojezierzu GnieŸnieńskim, nad Jeziorem Wiatrowskim, na południe od Wągrowca. Wiatrowo wzmiankowane już było w XV wieku jako własność rycerska.

Pałac w Wiatrowie

Najważniejszą atrakcją Wiatrowa jest piękny okazały pałac. Pierwotny dwór barokowy powstał tu w XVII wieku za sprawą Żychlińskich lub Smoguleckich.

Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Przebudowano go w 1856 roku na pałac w stylu neogotyku romantycznego, którego wygląd zachował się do dziś. Budowla powstała na nieregularnym rzucie i obejmuje kilka części, ułożonych w kształcie litery L.

Do pałacu przylega czterokondygnacyjna wieża na ośmiokątnym rzucie, zwieńczona blankami. Uwagę przyciągają też półkoliste łuki arkadowego podcienia i półkoliste okna. Wokół pałacu rozlega się park krajobrazowy z wiekowym drzewostanem.

Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Pałac Moszczeńskiego
Wiatrowo

Atrakcje

Noclegi w Wiatrowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Wiatrowo - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wiatrowo, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022