Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°45'19" N, 17°8'19" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-01 02:00

Wiatrowo to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na Pojezierzu GnieŸnieńskim, nad Jeziorem Wiatrowskim, na południe od Wągrowca. Wiatrowo wzmiankowane już było w XV wieku jako własność rycerska.Pałac w Wiatrowie

Najważniejszą atrakcją Wiatrowa jest piękny okazały pałac. Pierwotny dwór barokowy powstał tu w XVII wieku za sprawą Żychlińskich lub Smoguleckich.

Wiatrowo palac
Wiatrowo palac

Przebudowano go w 1856 roku na pałac w stylu neogotyku romantycznego, którego wygląd zachował się do dziś. Budowla powstała na nieregularnym rzucie i obejmuje kilka części, ułożonych w kształcie litery L.

Do pałacu przylega czterokondygnacyjna wieża na ośmiokątnym rzucie, zwieńczona blankami. Uwagę przyciągają też półkoliste łuki arkadowego podcienia i półkoliste okna. Wokół pałacu rozlega się park krajobrazowy z wiekowym drzewostanem.

Wiatrowo palac
Wiatrowo
Wiatrowo palac


Pałac Moszczeńskiego
Wiatrowo

Wiatrowo noclegi

Wiatrowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Wiatrowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020