Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wiatrowo

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wiatrowo to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na Pojezierzu GnieŸnieńskim, nad Jeziorem Wiatrowskim, na południe od Wągrowca. Wiatrowo wzmiankowane już było w XV wieku jako własność rycerska.

Pałac w Wiatrowie

Najważniejszą atrakcją Wiatrowa jest piękny okazały pałac. Pierwotny dwór barokowy powstał tu w XVII wieku za sprawą Żychlińskich lub Smoguleckich.

Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Przebudowano go w 1856 roku na pałac w stylu neogotyku romantycznego, którego wygląd zachował się do dziś. Budowla powstała na nieregularnym rzucie i obejmuje kilka części, ułożonych w kształcie litery L.

Do pałacu przylega czterokondygnacyjna wieża na ośmiokątnym rzucie, zwieńczona blankami. Uwagę przyciągają też półkoliste łuki arkadowego podcienia i półkoliste okna. Wokół pałacu rozlega się park krajobrazowy z wiekowym drzewostanem.

Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Pałac Moszczeńskiego
Wiatrowo

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Wiatrowie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wiatrowo noclegi

Wiatrowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Wiatrowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wiatrowo, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wiatrowo palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
52°45'19N, 17°8'19E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021