Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Grodków
Inne budowle
wiatraki
Normalna
Opolskie
2017-06-22
2020-01-28 13:46
50°41'40" N, 17°23'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wiatrak w Grodkowie stoi niedaleko centrum, przy ulicy Krakowskiej, To wiatrak typu holenderskiego, o tyle nietypowy, że zwykle w Polsce spotyka się wiatraki drewniane, ten zaś jest murowany. Wiatrak powstał na przełomie XVIII i XIX wieku i obecnie jest bez skrzydeł. Skrzydła te stanowiły część ruchomego dachu. Jest to budowla trzykondygnacyjna, zbudowana z czerwonej cegły, zaprojektowana na planie koła. Jeszcze niedawno w wiatraku mieściła się kawiarnia, dziś obiekt jest na sprzedaż i czeka na dobrego gospodarza.Wiatrak holenderski
ul. Krakowska 17, Grodków

Grodków noclegi

Grodków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020