Bytów most kolejowy, Danusia

Wiadukt w Bytowie

(4.4 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W 1884 roku wzniesiono nad rzeką Borują w Bytowie 20-metrowy wiadukt kolejowy, który miał być pierwszą częścią trasy kolejowej z Bytowa do Korzybia.Jednak mostem nigdy nie przejechał żaden pociąg, gdyż zaraz po wybudowaniu wiaduktu linię kolejową przesunięto kilkadziesiąt metrów dalej. Nie wiadomo dlaczego tak się stało. Do dziś sprawa ta owiana jest mgłą tajemnicy, a potężny wiadukt stanowi dziś jedynie ozdobę krajobrazu i atrakcję turystyczną Bytowa.

, Danusia
, Danusia

Konstrukcja wiaduktu wzorowana jest na rzymskich akweduktach i składa się z sześciu ceglanych przęseł łukowych, opartych na murowanych podporach.Będąc w Bytowie koniecznie odwiedzić trzeba leżący niedaleko wiaduktu w centrum miasteczka zamek w Bytowie.

Wiadukt kolejowy
ul. Krasickiego, ponad rzeką Borują, BytówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Bytów noclegi

Bytów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bytów
Inne budowle
Normalna
wiadukty mosty
54°9'42N, 17°28'58E
28 maj 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację