Wiadukt kolejowy w Bolesławcu, pitik@bok.boleslawiec.pl

Wiadukt kolejowy w Bolesławcu

(4.7 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wiadukt kolejowy w Bolesławcu to niezwykła, kamienna budowla powstała w latach 1844-46 pod kierunkiem znanego bolesławieckiego architekta E. Gansela.

Monumentalny obiekt ma wymiary: wysokość 26 m, długość 490 m, szerokość 8 m i składa się z 35 łuków, spośród których 7 najszerszych, rozpostartych nad rzeką, ma szerokość 15 m. Łącznie do budowy mostu zużyto 33 400 metrów sześciennych materiału budowlanego, a przy jego budowie zatrudniono ponad 600 robotników, którzy przez pewien czas pracowali również w nocy. Koszty całości osiągnęły zawrotną wysokość 400 tys. talarów.Obiekt uznawany jest za jeden z najdłuższych kamiennych mostów kolejowych Europy.

Wiadukt kolejowy
ul. Mostowa, Bolesławiec

Bolesławiec miasto ceramiki noclegi

Bolesławiec miasto ceramiki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Sylvester
Robi wrażenie , myśl techniczna i wykonanie naszych dziadów do dziś zasługuje na szacunek .
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022