Wiadukt kolejowy w Bolesławcu, pitik@bok.boleslawiec.pl

Wiadukt kolejowy w Bolesławcu

(4.7 głosów: 6)

Wiadukt kolejowy w Bolesławcu to niezwykła, kamienna budowla powstała w latach 1844-46 pod kierunkiem znanego bolesławieckiego architekta E. Gansela.Monumentalny obiekt ma wymiary: wysokość 26 m, długość 490 m, szerokość 8 m i składa się z 35 łuków, spośród których 7 najszerszych, rozpostartych nad rzeką, ma szerokość 15 m. Łącznie do budowy mostu zużyto 33 400 metrów sześciennych materiału budowlanego, a przy jego budowie zatrudniono ponad 600 robotników, którzy przez pewien czas pracowali również w nocy. Koszty całości osiągnęły zawrotną wysokość 400 tys. talarów.

Obiekt uznawany jest za jeden z najdłuższych kamiennych mostów kolejowych Europy.Wiadukt kolejowy
ul. Mostowa, Bolesławiec

Bolesławiec miasto ceramiki noclegi

Bolesławiec miasto ceramiki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°16'8N, 15°33'2E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Sylvester
Robi wrażenie , myśl techniczna i wykonanie naszych dziadów do dziś zasługuje na szacunek .
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021