Wiadukt i mosty w Kiepojciach, Joanna

Wiadukt i mosty w Kiepojciach

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Kiepojciach w pobliżu trasy z Dubeninek do Żytkiejm można zobaczyć trójprzęsłowy wiadukt kolejowy przerzucony ponad drogą. Jest on betonowy, z charakterystycznymi łukami z czerwonej cegły. Znajduje się na nieczynnej dziś linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że wiadukt ten został wykorzystany w filmie „Dlaczego nie”.

Kilkaset metrów na zachód idąc nasypem napotkamy dwa bliźniacze mosty kolejowe nad rzeką Bludzią. Północny most został wykonany z betonu i czerwonej cegły przed I wojną światową. Most południowy jest niedokończony. Nie zbudowano prowadzących do niego nasypów. Nie zdążono do 1918 roku, a po I wojnie światowej linia, która miała być dwutorowa, straciła swoje znaczenie strategiczne i drugiego mostu nigdy nie ukończono.Mosty w Kiepojciach podobne są do słynnych akweduktów w Stańczykach, które są położone nieco dalej na wschód. Też mają po pięć przęseł, ale są niższe. Dzięki temu, że są mniej znane, trudniej dostępne i niezagospodarowane, zachowały pewną dzikość i pierwotny charakter.

Wiadukt i mosty kolejowe
nieczynna linia kolejowa, KiepojcieGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

54°17'45N, 22°35'29E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022