54°17'45" N, 22°35'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W Kiepojciach w pobliżu trasy z Dubeninek do Żytkiejm można zobaczyć trójprzęsłowy wiadukt kolejowy przerzucony ponad drogą. Jest on betonowy, z charakterystycznymi łukami z czerwonej cegły. Znajduje się na nieczynnej dziś linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że wiadukt ten został wykorzystany w filmie „Dlaczego nie”.Kilkaset metrów na zachód idąc nasypem napotkamy dwa bliźniacze mosty kolejowe nad rzeką Bludzią. Północny most został wykonany z betonu i czerwonej cegły przed I wojną światową. Most południowy jest niedokończony. Nie zbudowano prowadzących do niego nasypów. Nie zdążono do 1918 roku, a po I wojnie światowej linia, która miała być dwutorowa, straciła swoje znaczenie strategiczne i drugiego mostu nigdy nie ukończono.

Mosty w Kiepojciach podobne są do słynnych akweduktów w Stańczykach, które są położone nieco dalej na wschód. Też mają po pięć przęseł, ale są niższe. Dzięki temu, że są mniej znane, trudniej dostępne i niezagospodarowane, zachowały pewną dzikość i pierwotny charakter.

Wiadukt i mosty kolejowe
nieczynna linia kolejowa, KiepojcieWarmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021