Wiadukt i mosty w Kiepojciach, Joanna

Wiadukt i mosty w Kiepojciach

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Kiepojciach w pobliżu trasy z Dubeninek do Żytkiejm można zobaczyć trójprzęsłowy wiadukt kolejowy przerzucony ponad drogą. Jest on betonowy, z charakterystycznymi łukami z czerwonej cegły. Znajduje się na nieczynnej dziś linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że wiadukt ten został wykorzystany w filmie „Dlaczego nie”.Kilkaset metrów na zachód idąc nasypem napotkamy dwa bliźniacze mosty kolejowe nad rzeką Bludzią. Północny most został wykonany z betonu i czerwonej cegły przed I wojną światową. Most południowy jest niedokończony. Nie zbudowano prowadzących do niego nasypów. Nie zdążono do 1918 roku, a po I wojnie światowej linia, która miała być dwutorowa, straciła swoje znaczenie strategiczne i drugiego mostu nigdy nie ukończono.

Mosty w Kiepojciach podobne są do słynnych akweduktów w Stańczykach, które są położone nieco dalej na wschód. Też mają po pięć przęseł, ale są niższe. Dzięki temu, że są mniej znane, trudniej dostępne i niezagospodarowane, zachowały pewną dzikość i pierwotny charakter.Wiadukt i mosty kolejowe
nieczynna linia kolejowa, Kiepojcie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°17'45N, 22°35'29E
24 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację