Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wąwóz Małachowskiego w Kazimierzu Dolnym

Wąwóz Małachowskiego w Kazimierzu Dolnym
51°19'8" N, 21°56'51" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wąwóz Małachowskiego w Kazimierzu Dolnym to kolejny przepiękny wąwóz kazimierski, z którym wiąże się historia Hrabiego Małachowskiego, od którego pochodzi jego nazwa. Był on dowódcą batalionu Strzelców Sandomierskich, na czele których stał.W tym właśnie wąwozie również Hrabia bronił Kazimierza Dolnego przed najeźdźcą - wojskami rosyjskimi w 1831 roku. Niestety batalion dzień wcześniej stoczył ciężki bój pod Wronowiem, przez co szybko skończyła im się amunicja. Wówczas Hrabia mający zaledwie 29 lat, z kosą w ręku poprowadził swój batalion do ataku, zginął na skraju wąwozu, o czym mówi tablica upamiętniająca to wydarzenie.

Wąwóz Małachowskiego
ul. Małachowskiego, Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020