Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°57'36" N, 18°57'33" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 11:00–20:00
  • niedziela: 11:00–20:00

W Pszczynie przy głównej drodze wiodącej do Bielska-Białej stanęła niedawno Warownia, która przypomina zamek, jaki tu stał onegdaj. Jako, że od wieków Pszczyna na pograniczu leżała, raczono się tu przysmakami kuchni śląskiej, litewskiej, czeskiej, polskiej, a nawet węgierskiej. Wpływy europejskie zawsze się tutaj przeplatały i ścierały.Warownia dziś podtrzymuje tą tradycję, racząc gości pysznymi smakami i suto zastawionym stołem. Ale to nie tylko restauracja, są tu atrakcje dla dzieci i animatorzy, często odbywają się imprezy, jak to na zamku wić powinno. Aby wejść na teren Warowni, dukata trza zapłacić, a 1 dukat to 10 zł.

Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy

Warownia w Pszczynie jest jedną z kilkudziesięciu obiektów kulinarnych, które tworzą Szlak Kulinarny Śląskie Smaki, łaczący restauracje serwujące tradycyjne dania regionalne.

Warownia Pszczyńskich Rycerzy
ul. Bielska 50, Pszczyna
tel. 609-820-939
http://warownia.com.pl
Godziny otwarcia: pn-pt 12.00-22.00, sb-nd 11.00-22.00

Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy


Warownia Pszczyńskich Rycerzy

Pszczyna noclegi

Pszczyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020