Wapnica, Magdalena

Wapnica

(4.5 głosów: 2)

Wapnica to mała wieś w województwie zachodniopomorskim, to tzw. Ulicówka licząca około 350 mieszkańców, położona na Wyspie Wolin, wzdłuż południowego skraju Doliny Trzciągowskiej, pomiędzy leśnymi Pagórkami Lubińsko-Wapnickimi Wolińskiego Parku Narodowego. Ciągnie się w kierunku jeziora Wicko Wielkie.Atrakcje w Wapnicy

Wapnica jest wsią typowo letniskową, powstałą w XVII wieku. Dawniej znana z pokładów kredy, które pobierano na potrzeby cementowni w pobliskim Lubinie. Mieści się tutaj kilka ośrodków wypoczynkowych, a największą atrakcją jest Jezioro Turkusowe o powierzchni 1,6 ha, powstałe w miejscu dawnego wyrobiska kredy - stąd charakterystyczny kolor wody, a co za tym idzie, nazwa jeziora.

W całej okazałości można je podziwiać z punktu widokowego Piaskowa Góra, do którego prowadzi niebieski szlak zarówno od strony samej Wapnicy jak i Lubina. Poza tym swój czas można spędzić również udając się do portu Wapnica nad jeziorem Wickiem Wielkim mieszczącego się w zatoce Zalewu Szczecińskiego.Wapnica noclegi

Wapnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Wapnicy. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°52'50N, 14°26'26E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021