Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
53°52'50" N, 14°26'26" E
Zachodniopomorskie
2019-08-15
2020-01-28 13:52

Opis Wapnicy

Wapnica to mała wieś w województwie zachodniopomorskim, to tzw. Ulicówka licząca około 350 mieszkańców, położona na Wyspie Wolin, wzdłuż południowego skraju Doliny Trzciągowskiej, pomiędzy leśnymi Pagórkami Lubińsko-Wapnickimi Wolińskiego Parku Narodowego. Ciągnie się w kierunku jeziora Wicko Wielkie.Atrakcje w Wapnicy

Wapnica jest wsią typowo letniskową, powstałą w XVII wieku. Dawniej znana z pokładów kredy, które pobierano na potrzeby cementowni w pobliskim Lubinie. Mieści się tutaj kilka ośrodków wypoczynkowych, a największą atrakcją jest Jezioro Turkusowe o powierzchni 1,6 ha, powstałe w miejscu dawnego wyrobiska kredy - stąd charakterystyczny kolor wody, a co za tym idzie, nazwa jeziora.

W całej okazałości można je podziwiać z punktu widokowego Piaskowa Góra, do którego prowadzi niebieski szlak zarówno od strony samej Wapnicy jak i Lubina. Poza tym swój czas można spędzić również udając się do portu Wapnica nad jeziorem Wickiem Wielkim mieszczącego się w zatoce Zalewu Szczecińskiego.

Wapnica noclegi

Wapnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Wapnicy. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020