Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Wapnica, Magdalena

Wapnica

(4.5 głosów: 2)

Wapnica to mała wieś w województwie zachodniopomorskim, to tzw. Ulicówka licząca około 350 mieszkańców, położona na Wyspie Wolin, wzdłuż południowego skraju Doliny Trzciągowskiej, pomiędzy leśnymi Pagórkami Lubińsko-Wapnickimi Wolińskiego Parku Narodowego. Ciągnie się w kierunku jeziora Wicko Wielkie.Atrakcje w Wapnicy

Wapnica jest wsią typowo letniskową, powstałą w XVII wieku. Dawniej znana z pokładów kredy, które pobierano na potrzeby cementowni w pobliskim Lubinie. Mieści się tutaj kilka ośrodków wypoczynkowych, a największą atrakcją jest Jezioro Turkusowe o powierzchni 1,6 ha, powstałe w miejscu dawnego wyrobiska kredy - stąd charakterystyczny kolor wody, a co za tym idzie, nazwa jeziora.

W całej okazałości można je podziwiać z punktu widokowego Piaskowa Góra, do którego prowadzi niebieski szlak zarówno od strony samej Wapnicy jak i Lubina. Poza tym swój czas można spędzić również udając się do portu Wapnica nad jeziorem Wickiem Wielkim mieszczącego się w zatoce Zalewu Szczecińskiego.Wapnica noclegi

Wapnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Wapnicy. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°52'50N, 14°26'26E
15 sierpień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację