Użytek Chomik europejski w Jaworznie

Użytek Chomik europejski w Jaworznie

Użytek ekologiczny "Chomik europejski" w Jaworznie to ciekawe i unikatowe miejsce. Dlaczego powstało? Użytek ekologiczny to jedna z form ochrony przyrody - zwierząt czy roślin, a użytek w Jaworznie powstał na obrzeżach miasta, aby chronić małego, dziko żyjącego ssaka - chomika europejskiego.Chomik europejski osiąga do 30 cm długości i nawet do 1 kg wagi. Dawniej uznawany za szkodnika, obecnie w Polsce chroniony prawem, od 1995 roku. Jest poważnie narażony na wymarcie na całym terenie swego występowania. W tej chwili to jest jeden z najsilniej zagrożonych gatunków w Europie. Wybierając się na wycieczkę na teren użytku, może nie zobaczymy samego chomika, bowiem jest ssakiem bardzo płochliwym, ale zobaczymy na pewno piękno przyrody.

Użytek ekologiczny "Chomik europejski"
ul. Insurekcji Kościuszkowskiej, ​​​​​​Jaworzno

Jaworzno noclegi

Jaworzno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021