Użytek Chomik europejski w Jaworznie, Roman Świątkowski

Użytek Chomik europejski w Jaworznie

(5 głosów: 4)

Użytek ekologiczny "Chomik europejski" w Jaworznie to ciekawe i unikatowe miejsce. Dlaczego powstało? Użytek ekologiczny to jedna z form ochrony przyrody - zwierząt czy roślin, a użytek w Jaworznie powstał na obrzeżach miasta, aby chronić małego, dziko żyjącego ssaka - chomika europejskiego.Chomik europejski osiąga do 30 cm długości i nawet do 1 kg wagi. Dawniej uznawany za szkodnika, obecnie w Polsce chroniony prawem, od 1995 roku. Jest poważnie narażony na wymarcie na całym terenie swego występowania. W tej chwili to jest jeden z najsilniej zagrożonych gatunków w Europie. Wybierając się na wycieczkę na teren użytku, może nie zobaczymy samego chomika, bowiem jest ssakiem bardzo płochliwym, ale zobaczymy na pewno piękno przyrody.

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski

Użytek ekologiczny "Chomik europejski"
ul. Insurekcji Kościuszkowskiej, ​​​​​​Jaworzno, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski

Jaworzno noclegi

Jaworzno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jaworzno
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
50°11'18N, 19°18'11E
25 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację