Użytek Chomik europejski w Jaworznie, Roman Świątkowski

Użytek Chomik europejski w Jaworznie

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Użytek ekologiczny "Chomik europejski" w Jaworznie to ciekawe i unikatowe miejsce. Dlaczego powstało? Użytek ekologiczny to jedna z form ochrony przyrody - zwierząt czy roślin, a użytek w Jaworznie powstał na obrzeżach miasta, aby chronić małego, dziko żyjącego ssaka - chomika europejskiego.

Chomik europejski osiąga do 30 cm długości i nawet do 1 kg wagi. Dawniej uznawany za szkodnika, obecnie w Polsce chroniony prawem, od 1995 roku. Jest poważnie narażony na wymarcie na całym terenie swego występowania. W tej chwili to jest jeden z najsilniej zagrożonych gatunków w Europie. Wybierając się na wycieczkę na teren użytku, może nie zobaczymy samego chomika, bowiem jest ssakiem bardzo płochliwym, ale zobaczymy na pewno piękno przyrody.

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski


Użytek ekologiczny "Chomik europejski"
ul. Insurekcji Kościuszkowskiej, ​​​​​​Jaworzno

Jaworzno noclegi

Jaworzno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022