53°12'18" N, 23°20'22" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Walory ekologiczne Supraśla i okolic - czystość powietrza, specyficzny mikroklimat, brak ośrodków przemysłowych oraz znajdujące się w pobliżu Supraśla bogate złoża borowin, sprzyjają leczeniu w tym miejscu wielu schorzeń, w związku z czym w 1999 roku miasto uzyskało status uzdrowiska.Pionierem tradycji uzdrowiskowych w tym regionie był dr Lewitto - założyciel sanatorium. Jego dzieło kontynuował prof. W. Sławiński, który stał się prekursorem starań miasta o status uzdrowiska. Plany te kontynuowali jego uczniowie. W 1990 roku do grona zapaleńców dołączyli pracownicy samorządowi i tak doszło do zrealizowania projektu.

Supraśl noclegi

Supraśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

tesa Kujawa Nowicjusz 3 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-21 na

Fantastyczne tereny,miasteczko z klimatem.Wschodnia Polska jest przepiękna.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021