Uroczysko Piekiełko w Lipnie, mokunka

Uroczysko Piekiełko w Lipnie

(5 głosów: 4)

Uroczysko Piekiełko to przepiękny przyrodniczo obszar o sporych rozmiarach. Znajdujący się w Lipnie, w gminie Niemodlin, na terenie Zespołu Parku Krajobrazowego. Jest to pozostałość po dawnym zabytkowym parku sprzed ponad 200 lat, kiedy znajdował się tu system kanałów i wysp będących miejscem pełnym atrakcji. Arystokracja, a głównie zakochane pary udawały się tu na przechadzki. Miejsce obfitowało w tajemne przejścia do miejsc o ciekawych nazwach: Niebo, Piekło, Wenecki Most czy Pola Elizejskie. Był też amfiteatr, czy Plac Herbaciany. Po kanałach pływano gondolami, a wszystko to stanowiło dobra Jana Nepomucena Carla Parschmy.Uroczysko jest położone w centrum dawnego prywatnego zwierzyńća. Obecnie to zespół stawów. Niewiele zachowało się dawnych obiektów, do dziś przetrwały: Chatka Pustelnika, Źródła Fryderyka oraz Brama Niemodlińska - dawna brama Zwierzyńca. Samo uroczysko to piękne krajobrazowo tereny, z wytyczonymi ścieżkami spacerowymi i sporą ilością tablic dydaktycznych. Blisko stąd do najstarszego w Polsce arboretum.

Niemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Niemodlin
Jeziora i plaże
Normalna
50°36'58N, 17°36'21E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021