Uroczysko Piekiełko w Lipnie, mokunka

Uroczysko Piekiełko w Lipnie

(5 głosów: 4)
Oceń i napisz opinię

Uroczysko Piekiełko to przepiękny przyrodniczo obszar o sporych rozmiarach. Znajdujący się w Lipnie, w gminie Niemodlin, na terenie Zespołu Parku Krajobrazowego. Jest to pozostałość po dawnym zabytkowym parku sprzed ponad 200 lat, kiedy znajdował się tu system kanałów i wysp będących miejscem pełnym atrakcji. Arystokracja, a głównie zakochane pary udawały się tu na przechadzki. Miejsce obfitowało w tajemne przejścia do miejsc o ciekawych nazwach: Niebo, Piekło, Wenecki Most czy Pola Elizejskie. Był też amfiteatr, czy Plac Herbaciany. Po kanałach pływano gondolami, a wszystko to stanowiło dobra Jana Nepomucena Carla Parschmy.Uroczysko jest położone w centrum dawnego prywatnego zwierzyńća. Obecnie to zespół stawów. Niewiele zachowało się dawnych obiektów, do dziś przetrwały: Chatka Pustelnika, Źródła Fryderyka oraz Brama Niemodlińska - dawna brama Zwierzyńca. Samo uroczysko to piękne krajobrazowo tereny, z wytyczonymi ścieżkami spacerowymi i sporą ilością tablic dydaktycznych. Blisko stąd do najstarszego w Polsce arboretum.

Niemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Niemodlin
Jeziora i plaże
Normalna
50°36'58N, 17°36'21E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację