Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Uniwersytet Poznański Collegum Minus

Uniwersytet Poznański Collegum Minus

Uniwersytet Poznański
ul. Wieniawskiego 1, Poznań

52°24'31" N, 16°54'56" E

W Poznaniu przy ul. Wieniawskiego znajduje się siedziba główna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zabytkowe budowle mieszczące uniwersytet pochodzą z początku XX wieku, są piękne i wchodzą w skład Dzielnicy Cesarskiej w Poznaniu. Głównym gmachem jest tutaj Collegum Minus - cudny neorenesansowy gmach z wysokimi szczytami, zbudowany na potrzeby Akademii Królewskiej w 1909 roku. Obecnie Collegium Minus w Poznaniu mieści głównie Aulę Uniwersytecką, Rektorat UAM i Małą Aulę.W budynku Collegium Minus w Poznaniu odbywają się różne koncerty muzyki poważnej, m.in. koncert skrzypcowy im. Wieniawskiego, gdyż aula uniwersytecka posiada wspaniała akustykę. Przed Collegium Minus stoi pomnik Adama Mickiewicza. Z budynkiem sąsiadują inne okazałe gmachy Dzielnicy Cesarskiej - Collegium Iuridicum, Akademia Muzyczna czy Zamek Cesarski.

UAM Uniwersytet Poznanski
UAM Uniwersytet Poznanski


 

UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski UAM Uniwersytet Poznanski Uniwersytet Poznański

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020