Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej znajduje się na Podkarpaciu, niedaleko Sieniawy, gdzie rozlewa się malowniczy zbiornik wodny oraz zapora na Wisłoku. Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego to stowarzyszenie pracy twórczej. Skupia nie tylko twórców ludowych, których w tym regionie jest niemało, mogą tu uczestniczyć w zajęciach osoby w różnej grupie wiekowej, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.Zadaniem Uniwersytetu jest edukacja w specjalności rękodzieło artystyczne. Prace tutejszych twórców są znane nie tylko na Podkarpaciu, a pomnik z drewna o nazwie Eksodus do dziś jest eksponowany na placu przy Uniwersytecie w Woli Sękowej. To niezwykle interesująca praca, przedstawia szereg postaci wędrujących w długim szeregu przed siebie. http://www.woroniec_rzezba.republika.pl/exodus.htmjest

W budynku można zwiedzać rozliczne pracownie i sprawdzić swe uzdolnienia w pracowniach: witrażu, haftu, rzeźby, malowania na szkle itp. Każdy odwiedzający jest serdecznie witany w progach owego Uniwersytetu. Można tu podziwiać wiele prac lokalnych twórców, zarówno w budynku i na zewnątrz. Te na zewnątrz bywają sporych rozmiarów, jak wspomniany wyżej Eksodus. Placówka funkcjonuje od 1959 roku, w tym czasie zmieniła swą siedzibę.

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego
Wola SękowaSieniawa noclegi

Sieniawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021