Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, mokunka

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej znajduje się na Podkarpaciu, niedaleko Sieniawy, gdzie rozlewa się malowniczy zbiornik wodny oraz zapora na Wisłoku. Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego to stowarzyszenie pracy twórczej. Skupia nie tylko twórców ludowych, których w tym regionie jest niemało, mogą tu uczestniczyć w zajęciach osoby w różnej grupie wiekowej, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Zadaniem Uniwersytetu jest edukacja w specjalności rękodzieło artystyczne. Prace tutejszych twórców są znane nie tylko na Podkarpaciu, a pomnik z drewna o nazwie Eksodus do dziś jest eksponowany na placu przy Uniwersytecie w Woli Sękowej. To niezwykle interesująca praca, przedstawia szereg postaci wędrujących w długim szeregu przed siebie. http://www.woroniec_rzezba.republika.pl/exodus.htmjestW budynku można zwiedzać rozliczne pracownie i sprawdzić swe uzdolnienia w pracowniach: witrażu, haftu, rzeźby, malowania na szkle itp. Każdy odwiedzający jest serdecznie witany w progach owego Uniwersytetu. Można tu podziwiać wiele prac lokalnych twórców, zarówno w budynku i na zewnątrz. Te na zewnątrz bywają sporych rozmiarów, jak wspomniany wyżej Eksodus. Placówka funkcjonuje od 1959 roku, w tym czasie zmieniła swą siedzibę.

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego
Wola SękowaUniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Sieniawy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Sieniawa noclegi

Sieniawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sieniawa
Inne budowle
Normalna
centra edukacji
49°29'58N, 22°0'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022