Ubezpieczenie NNW – co to jest i dlaczego warto je mieć?

Umowa ubezpieczenia NNW to świetne wsparcie dla kierowców i pasażerów pojazdów. Jeśli często podróżujesz samochodem, pomyśl o dodatkowej ochronie. Świadczenia z tytułu NNW są wypłacane w przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci jednej z osób objętych ochroną - jeśli te powstały na skutek ruchu pojazdów. Kiedy warto zawrzeć taką umowę i na co zwrócić uwagę? Skorzystaj z kilku praktycznych wskazówek.
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – na czym polega taka ochrona?
Umowa ubezpieczenia NNW to forma wsparcia w razie skutków następstw nieszczęśliwych wypadków. Towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje pomoc w związku ze zdarzeniami, które powstały wskutek ruchu pojazdów.
Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów zapewnia ochronę życia i zdrowia. W przypadku wypadku drogowego, który spowoduje uszczerbek na zdrowiu, ubezpieczenie pokrywa koszty rehabilitacji, pobytu w szpitalu oraz transportu medycznego.
W jakich sytuacjach sprawdzi się ubezpieczenie NNW?
Jest wiele sytuacji, w których zadziała ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Zdarzenia, które są objęte ochroną to np.:
- uszczerbek na zdrowiu, np. złamania i obrażenia ciała,
- leczenie szpitalne, badania i zabiegi ambulatoryjne,
- operacje chirurgiczne w wyniku kolizji lub wypadku,
- śmierć kierowcy lub pasażera pojazdu.
Ubezpieczyciel wypłaci też należne świadczenia w przypadku czasowej utraty zdolności do wykonywania pracy lub nauki, jeśli powstały w wyniku zdarzenia. Ochrona NNW zadziała także, jeśli do zdarzenia dojdzie podczas: wsiadania, wysiadania z pojazdu, a także w momencie bieżącej obsługi auta, np. w trakcie tankowania lub mycia.
Dlaczego warto zawrzeć umowę ubezpieczenia NNW?
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów pojazdu. Najistotniejsze zalety takiej ochrony to:
- gwarancja ochrony dla każdego, kto znajduje się w pojeździe podczas zdarzenia drogowego,
- możliwość wypłaty świadczenia w przypadku zdarzeń, które miały miejsce na całym świecie,
- wysoka suma ubezpieczenia nawet do 60 tys. zł.
Umowa ubezpieczenia NNW nie jest obligatoryjnym elementem podczas zawierania umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC lub dodatkowego AC. Ochronę przy następstwach nieszczęśliwych wypadków drogowych możesz wykupić w dowolnie wybranym momencie.
NNW pasażerów i kierowcy – w jakich momentach przydaje się taka ochrona?
Ochrona NNW jest doskonałym wsparciem zarówno podczas podróży po kraju, jak i za granicą. Sytuacje, w których można wykorzystać takie wsparcie ubezpieczyciela to:
- kolizja na drodze – w takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i rehabilitacji;
- upadek podczas wysiadania z auta – wtedy należy się odszkodowanie za doznane urazy;
- wypadek samochodowy na wakacyjnym wyjeździe;
- zderzenie pojazdu z rowerzystą na skrzyżowaniu, wskutek którego kierowca złamał rękę.
W tych i wielu innych sytuacjach na drogach doskonale sprawdzi się dodatkowa ochrona ubezpieczenia w ramach NNW. Dzięki temu poszkodowane osoby mogą szybciej wrócić do pełnej sprawności bez ryzyka ponoszenia wysokich kosztów leczenia, transportu medycznego, czy nawet rehabilitacji.
Co sprawdzić przed podpisaniem umowy dodatkowej ochrony NNW?
Najważniejsza jest weryfikacja proponowanych warunków umowy, a także zapisów zawartych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeniowych wybranego towarzystwa. Parametry oferty, które warto zweryfikować to:
- maksymalna suma ubezpieczenia;
- zakres terytorialny ochrony;
- wysokość składki ubezpieczeniowej;
- zakres ochrony w ramach NNW kierowcy i pasażerów.
To kluczowe informacje potrzebne do tego, aby oszacować, czy proponowane warunki ubezpieczenia NNW są dla ciebie odpowiednie.
Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.
Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnym OWU ERGO 7 dostępnym na stronie internetowej ERGO Hestii.