Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°23'43" N, 21°1'35" E
Małopolskie
2016-01-23
2020-02-03 02:00

Opis Tylicza

Tylicz znajduje się w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim, niedaleko Krynicy Zdroju i granicy ze Słowacją. Dzięki swojemu położeniu miejscowość zapewnia nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku zarówno zimą jak i latem.W grupie, indywidualnie czy z dziećmi można tu poprawić kondycję, uspokoić ducha i "naładować akumulatory" na cały rok. Tylicz jest małą wioską, dzięki czemu nie ma tu tłoku, a ruch uliczny jest znikomy.

Tylicz
Tylicz


Szlaki turystyczne

Latem każdy znajdzie tu coś dla siebie - osoby lubiące spokój oraz obcowanie z naturą docenią z pewnością bliskość szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które można przemierzać także konno. Ci, którzy oczekują miejskich rozrywek, z pewnością znajdą je w Krynicy Zdroju oddalonej o około 6 km. Każdy szlak pozwala wydeptać własną przygodę, wśród słońca i deszczu, bacówek i beczących owiec, chłonąc naturę Beskidu Sądeckiego. Urozmaicenie terenu i łagodne przewyższenia pozwalają rowerzystom wytyczać ścieżki i korzystać z tych specjalnie dla nich przygotowanych.

Przyroda wokół nas

Okoliczne stadniny koni zapraszają tych, którzy chcą choć na chwilę uciec galopem od codziennych problemów w krajobraz zroszonych łąk i niekończących się pól. Dzieci na pewno chętnie zobaczą hodowlę owiec i kóz, spróbują prawdziwego oscypka i koziego mleka.

Drewniany kościół w Tyliczu

Lasy pełne jagód i malin kuszą już od lipca. Maślaki, kozaki, prawdziwki i wreszcie upragnione przez wszystkich rydze to rarytas tych stron. Ich obfitość zapewni wspaniałą kolację i zapas marynowanych grzybów na zimę.Cerkwie

Wędrując szlakami historii, pokonując czasami trudno dostępne wzniesienia, można odkryć harmonijnie powiązane z otaczającym krajobrazem stare cerkwie ze szczególnym uwzględnieniem cerkwi Św. Kosmy i Damiana w Tyliczu. Uroku dodają im wieżyczki, otaczające je małe bramki czy kamienne ogrodzenia. Rozrzucone po całym terenie Beskidu zachęcają do odkrywania kultury i tradycji Łemków.

Zimą natomiast Tylicz zamienia się w wioskę narciarską. Miłośników sportów zimowych kusi 16 wyciągów oraz szerokie i świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności - coś dla mistrza i amatora, dzięki temu Tylicz stał się świetnym miejscem do spędzania ferii zimowych przez całe rodziny.

Wyciągi orczykowe, ratraki, oświetlenie i bogata baza gastronomiczna, liczne bezpłatne parkingi, licencjonowane szkółki narciarskie, serwis i wypożyczalnie sprzętu sportowego to jest to, co przyciąga tutaj gości nie tylko z Polski.

Dodatkowo bliskość Jaworzyny Krynickiej z nowoczesną koleją gondolową i szybkimi wyciągami o przepustowości ponad 7500 osób na godzinę, Słotwin z nowo otwartym wyciągiem krzesełkowym, oraz nowoczesnej stacji narciarskiej Wierchomli plasuje ten region w czołówce najnowocześniejszych i najbardziej urozmaiconych terenów narciarskich.

Nie trzeba jeździć na nartach, żeby aktywnie spędzić w Tyliczu zimowy okres. Okolica oferuje również: sztuczne lodowisko, górki dla maluchów z sankami, narciarstwo biegowe (nowo powstałe trasy), kuligi, przejażdżki saniami z pochodniami, grillowanie przy dźwiękach biesiadnej muzyki i regionalnego trunku, spacery, wody mineralne oraz relaks i odnowę biologiczną.
Autor: Justyna Królikowska
www.ugrzegorza.pl

Tylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Tyliczu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020